Aqara się rozkręca i zasypuje nas kolejnymi produktami. Część to odświeżenie istniejących produktów, ale mamy również wśród nich całkowicie nowe urządzenia, które wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Panel Sterowania

Pierwszym co się rzuca w oczy jest panel sterowania, który pojawił się na chińskiej stronie producenta. Panel montujemy w miejsce włącznika światła i możemy dowolnie go skonfigurować. Dzięki temu będziemy mogli sterować wszystkimi urządzeniami Aqara (a ponoć również pozostałymi HomeKit) w okolicy.

Panel sterowania będzie pozwalał na sterowanie m.in. roletami, światłami, czy gniazdkami. Poza tym, będzie wyświetlać wszystkie dane, które będą mu przesyłały czujniki. Mi się to bardzo podoba i wygląda dla mnie lepiej niż niedawno opisywany Brilliant.

Urządzenie działa po ZigBee 3.0 i potrzebuje bramki. Prawdopodobnie będzie promowany razem z bramką Aqara M1SEkran panelu będzie miał wyświetlacz IPS – 3,95 cala. Będzie mógł wyświetlać również ogólne informacje jak pogoda, czy godzina. Jego konfiguracja będzie dowolna i będzie pokazywał użytkownikowi to co chce.

Panel sterowania idealnie komponuje się z nowymi włącznikami, o których napiszemy poniżej. Razem budują jeden, spójny panel. W pierwszej kolejności na pewno pojawi się w Chinach. Nie wiemy, kiedy dotrze do Europy.

Rolety

Kolejny produkt to nowy silnik do rolet – C2. W stosunku do poprzednika główna różnica to wykorzystanie ZigBee 3.0. Poza tym silnik jest mocniejszy. Dalej znajdziemy w nim integrację z HomeKit oraz nie będzie możliwości wyciągnięcia baterii.

I wiele, wiele więcej

Co jeszcze się pojawiło? Nowe włączniki do świateł H1 Pro Smart Rocker, które bazują na ZigBee 3.0. Nowe włączniki znajdziemy w konfiguracji pojedynczego, podwójnego oraz potrójnego przycisku.

T1 to nowy przełącznik, tym razem jednokanałowy i wykorzystujący ZigBee 3.0. Jeśli szukacie dwukanałowego to rozwiązaniem jest Aqara Relay. Poza tym Aqara odświeżyła wszystkie swoje czujniki i dodała do nich ZigBee 3.0.

Źródło i zdjęcia: HomeKit News

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Wysyp nowych produktów Aqara – panel sterowania, silniki do rolet, przełączniki i więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *