Kilka dni temu dostałem interesujący e-mail od Philipsa z ofertą „Wynajmij oczyszczacz”. Pomyślałem, że to w gruncie dobry pomysł i zastanowiłem się, czy się przyjmie. Każda forma promocji czystego powietrza jest przeze mnie pozytywnie przyjmowana. Pojawiło się również pytanie, czy to się opłaca? Czy nie lepiej kupić nowy? Postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Wynajmij oczyszczacz i odetchnij zdrowszym powietrzem

Tak, brzmi hasło przewodnie programu i muszę przyznać, że jest nawet chwytliwe. A na czym polega? Trochę jak z wynajmem samochodu, możemy sobie wynająć oczyszczacz. Zasady są dość proste. Wybieramy oczyszczacz i wynajmujemy go na tyle ile chcemy. Philips zachęca m.in. darmową dostawą, brakiem kaucji i gwarancją wykupu.

Wynajmij oczyszcacz

W głównych punktach jest również napisane „Brak umowy”. Nie jest to tak do końca, bo akcja ma swój regulamin i warunki wynajmu, które musimy zaakceptować zanim przystąpimy do akcji. Wchodząc bardziej w szczegóły widzimy kilka ograniczeń. Płacimy Philips z góry za dany miesiąc i używamy wtedy oczyszczacza. Jedyną akceptowalną formą płatności jest „Polecenie zapłaty”. Jeśli chcemy zrezygnować, wtedy pięć dni przed końcem cyklu musimy taką informację przekazać Philipsowi. Dostaniemy wtedy informację w jaki sposób go zwrócić.

Dostępne modele

W akcji „Wynajmij oczyszczacz” bierze udział sześć modeli. Ich ceny za miesiąc wahają się pomiędzy 59 zł, a 139 zł na miesiąc. Główna różnica pomiędzy nimi polega na dwóch rzeczach. Powierzchni na jakiej będą działać oraz sterowaniu Wifi. Poza tym mamy jeszcze kilka dodatkowych opcji. W ofercie mamy trzy modele, którymi możemy sterować z telefonu. Jest też model z nawilżaczem, czy blokadą rodzicielską.

Wynajmij oczyszcacz

Wynajmij oczyszczacz za pomocą interaktywnej aplikacji

Doboru oczyszczacza dokonuje się przy pomocy interaktywnej aplikacji. Wybieramy tam miejsce, gdzie będzie stał oczyszczacz, zaznaczamy, czy mamy np. zwierzaki i określamy wielkość i wysokość pomieszczenia. W efekcie aplikacja podpowiada nam te oczyszczacze, które są jej zdaniem są dla nas najlepsze i posiadają najwięcej funkcjonalności, które mogą się nam przydać. Plus dla Philipsa, że nie wciska nam wyłącznie najdroższych modeli. Popróbowałem różnych kombinacji i za każdym razem propozycja była inna.

Wynajmij oczyszczacz

Wynajmij oczyszczacz – czy to się opłaca?

Porównałem ceny kilku oczyszczaczy i wychodzi na to, że opłata miesięczna to ok. 5%-6% ceny oczyszczacza. Oznacza to, że po mniej więcej półtora roku użytkowania taki oczyszczacz mielibyśmy już swój. Największy Smog w Polsce zaczyna się z końcem października i może trwać nawet do maja. Daje to nam nawet 7 miesięcy, kiedy oczyszczacz na pewno się przyda.

Jeśli chcemy używać oczyszczacza tylko przez parę miesięcy i później go oddać to program wydaje się być interesujący. Nie przejmujemy się filtrami, ani miejscem w garażu, jeśli nie chcemy go w lecie. Jeśli jednak planujemy go mieć przez cały rok, wtedy lepszy wydaje się po prostu zakup urządzenia.

Dodatkowa promocja

W regulaminie wynajmu znalazłem wzmiankę o trwającej promocji, która ma zachęcić do dłuższego wynajmowania oczyszczaczy. Im dłużej będziemy go wynajmować tym większe rabaty dostaniemy do sklepu Philips. Poniżej znajduje się cała rozpiska:

Wynajmij oczyszczacz

Źródło i zdjęcia: Philips

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *