NA WWDC 2019 Apple ogłosiło wiele nowości związanych z HomeKit. Jedną z nich miało być wsparcie dla router’ów Linksys, Charter Spectrum i Eero. Minęło pół roku ciszy i wczoraj zaczęło coś drgać. Eero przygotowuje się do wsparcia HomeKit.

Wszystko dotyczy nowej aktualizacji 3.18. Jej opis nie jest zbytnio ciekawy, dowiemy się z niego, że aktualizacja wprowadza usprawnienia systemowe. Jednak okazuje się, że aktualizacja robi więcej niż mówi. Okazuje się bowiem, że po jej wykonaniu w aplikacji Apple Dom pojawia się router jako urządzenie HomeKit!

Nie jest to jeszcze pełne wsparcie. Router się pojawia, ale bez kodu go nie zarejestrujemy. Dodatkowo aplikacja Dom ostrzega, że nie jest on jeszcze certyfikowany. Możemy zatem przyjąć, że są to przygotowania do integracji. Oznacza to, że już wkrótce posiadacze routerów Eero będą mogli skorzystać z opcji obsługi ich poprzez aplikację Dom.

Wsparcie HomeKit dla router’ów ma dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo naszego smart domu. Dzięki niej będziemy mogli odciąć konkretne urządzenia już na poziomie sieciowym, tak, żeby nie miały dostępu do całej naszej sieci. Ma to zapobiec powstawaniu niebezpiecznych połączeń.

Dokładnej daty integracji jeszcze nie znamy, ale w tym wypadku raczej będzie to szybciej niż później.

Źródło i zdjęcia: 9to5Mac

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *