Technologia superszybkiego ładowania budzi sporo wątpliwości. Firma Xiaomi zabrała głos w sprawie wpływu tego rozwiązania na żywotność baterii. Całkiem możliwe, że wielu z nas martwi się zupełnie niepotrzebnie.

W tej sprawie wypowiedział się jeden z przedstawicieli firmy Xiaomi. Daniel Desjarlais stwierdził na łamach portalu The Verge, że po 800 cyklach ładowania z mocą 120 W możemy spodziewać się, że bateria naszego smartfona straci zaledwie 20% swojej początkowej pojemności. Wydaje się więc, że ten wynik jest całkiem niezły.

80% pojemności po 800 cyklach ładowania

Choć 80% pojemności akumulatora po 800 cyklach ładowania może na pierwszy rzut oka wyglądać mało optymistycznie, to w rzeczywistości może nie być aż tak źle. Dla znacznej większości użytkowników 800 cykli to mniej więcej 2 lata użytkowania sprzętu.

xiaomi

fot. Xiaomi

Desjarlais ujawnił też, że odnotowano niewielkie różnice w degradacji baterii pomiędzy ładowaniem 120-watowym a tym wolniejszym. Podpowiedział jednak, że dobrą praktyką jest podłączanie smartfonów na noc do wolniejszej ładowarki. Tym sposobem degradacja akumulatora może okazać się mniej odczuwalna.

Premiera Xiaomi 11T Pro

Najnowsze wypowiedzi przedstawiciela chińskiej firmy możemy oczywiście powiązać z premierą smartfona Xiaomi 11T Pro, który oferuje ultraszybkie 120-watowe ładowanie. Według zapewnień producenta, urządzenie naładujemy od 0 do 100 procent w 17 minut. Wątpliwości dotyczące wytrzymałości akumulatora mogły więc okazać się w pełni uzasadnione.

xiaomi

fot. Xiaomi

Model 11T Pro charakteryzuje się ponadto ekranem AMOLED o przekątnej wynoszącej niespełna 6,7 cala. Częstotliwość jego odświeżania wynosi 120 Hz, a powierzchnia chroniona jest przez szkło Gorilla Glass Victus. Moc obliczeniową zapewnia układ Qualcomm Snapdragon 888 wspierany przez 8 albo 12 GB pamięci RAM. Bezpieczeństwo ładowania ma być gwarantowane między innymi przez dwukomorową strukturę baterii oraz monitorowanie jej temperatury w czasie rzeczywistym.

źródło: androidauthority.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *