Firma Microsoft stworzyła specjalną wersję swojego najnowszego systemu operacyjnego. Windows 11 SE jest przeznaczony dla uczniów, studentów oraz szeroko rozumianego sektora edukacji.

Gigant z Redmond chce oczywiście godnie konkurować z Chromebookami. W celu stworzenia dobrej propozycji dla sektora edukacyjnego, włodarze przedsiębiorstwa musieli zrozumieć, dlaczego sprzęty z Chrome OS zyskały swoją popularność. 

Windows 11 SE zagrozi pozycji Chrome OS?

windows 11 se

fot. Microsoft

W ofercie firmy znajdował się już system operacyjny w tak zwanym S mode, który umożliwiał zainstalowanie aplikacji tylko i wyłącznie ze sklepu Microsoft Store. Wielu użytkowników było jednak sfrustrowanych takim podejściem. Oferta dostępnych aplikacji nie była bowiem na tyle szeroka, aby rozwiązanie to miało jakikolwiek sens.

Windows 11 SE prezentuje zupełnie inne podejście do tej konkretnej branży. Założenie jest takie, że będzie on systemem dostępnym wyłącznie na tanich urządzeniach, ukierunkowanych na szkoły oraz klientów związanych z sektorem nauczania. Nowa wersja Windowsa 11 jest oczywiście zoptymalizowana pod kątem Microsoft Edge, pakietu Office oraz usług chmurowych Microsoftu. Producent nie zakłada jednak ograniczenia się tylko i wyłącznie do oferty własnego oprogramowania.

surface laptop se

fot. Microsoft

Ambitne plany Microsoftu

Paige Johnson z Microsoftu ujawnia, że użytkownicy będą mogli bez przeszkód korzystać z narzędzi takich jak Zoom czy Chrome. Chodzi o to, aby dać szkołom możliwość wyboru tych rozwiązań, które spełniają wszystkie ich wymagania. Windows 11 SE trafi do klientów końcowych wraz z preinstalowanymi aplikacjami pakietu Microsoft 365.

Nowa wersja tego systemu będzie dostępna tylko i wyłącznie na tanich sprzętach przeznaczonych dla sektora edukacji. Tego rodzaju urządzenia mają w najbliższych miesiącach pokazać firmy takie jak Acer, Asus, Dell, Dynabook, Fujitsu, HP, Lenovo oraz Positivo.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *