Przedstawiciele firmy Netatmo poinformowali właśnie, że ich Inteligentny Wideodzwonek już niedługo będzie kompatybilny z najważniejszymi asystentami głosowymi dostępnymi na rynku. Aktualizacje mają ruszyć w najbliższym czasie.

W dniu wejścia na rynek, urządzenie od Netatmo oferowało wsparcie dla Apple HomeKit. Producent niejednokrotnie informował o rozszerzeniu funkcjonalności i wszystko wskazuje na to, że już niedługo zapowiedzi te staną się faktem. Firma w oficjalnym komunikacie prasowym przekazała, że Wideodzwonek otrzyma w niedługim czasie wsparcie dla Asystenta Google oraz Amazon Alexa. Sprawę załatwi automatyczna i bezpłatna aktualizacja.

wideodomofon netatmo

fot. Netatmo

Inteligentny Dzwonek od firmy Netatmo oferuje wiele interesujących funkcji. Umożliwia on między innymi uzyskanie podglądu na drzwi wejściowe do naszego domu, a także nawiązanie kontaktu głosowego z gościem. Nie ma tutaj znaczenia czy przebywamy w domu, w pracy, czy też na drugim końcu świata. Rozmowę wideo możemy odebrać na własnym smartfonie, z poziomu którego przejrzymy też archiwalne nagrania. Jakość wideo gwarantowana jest przez rozdzielczość Full HD 1080p oraz HDR. Sprzęt jest też odporny na pył, kurz i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Kompatybilność z Amazon Alexa

Kompatybilność urządzenia z asystentem Amazon Alexa daje całkiem sporo możliwości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim możliwość podglądu obrazu na wyświetlaczach sprzętów takich jak Echo Show czy Echo Spot. Interakcja możliwa jest za pośrednictwem komend głosowych. „Alexa, pokaż mi Wideodzwonek” wyświetli na ekranie przechwycony przez domofon obraz, a „Alexa, odpowiedz na Wideodzwonek” umożliwi nawiązanie kontaktu z gościem stojącym przed naszymi drzwiami.

dzwonek netatmo

fot. Netatmo

Netatmo nie zapomniało też o Asystencie Google

Integracja z Asystentem Google pozwala wyświetlać przechwycony obraz na ekranach Google Nest Hub oraz Google Nest Mini. Podobnie jak w przypadku asystenta od Amazonu, obsługa domofonu możliwa jest dzięki komendom głosowym. Po aktualizacji otrzymamy możliwość podglądu strefy przed drzwiami wejściowymi oraz będziemy mogli porozmawiać z odwiedzającymi nas osobami.

źródło: netatmo.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *