Smart zegarki, które obecnie używamy, potrafią już wiele. Jednak firmy cały czas pracują nad stworzeniem nowych, udoskonalonych technologii. Dlatego nie powinno nas też dziwić to, że naukowcy, również interesują się tym zagadnieniem.

Tracker-potu

Pracownicy North Caroline State University stworzyli urządzenie, które poprzez analizę naszego potu pozwala określić stan zdrowia. Dzięki temu, możliwe, że już niedługo smart zegarki otrzymają nowe sensory, które zwiększą zakres pomiarów, a nasze urządzenia pokażą nam więcej informacji o nas samych.

Nasze zegarki, już teraz potrafią dużo, a będą mogły robić jeszcze więcej. Algorytmy działające w urządzeniach są coraz bardziej precyzyjne i w coraz większym stopniu wspierane przez sztuczną inteligencję. Nie ukrywajmy, jest jeszcze dość duże pole do popisu. Jednym z utrudnień, jakie można tutaj napotkać, to rozmiar naszego urządzenia. Ciężko uwzględnić wszystkie potrzebne funkcję w tak małym zegarku.

Dlaczego wiec pot?

Wraz z nim z naszego ciała usuwane są przeróżne substancje, których analiza może pokazać nam całkiem ciekawe wyniki. Urządzenie zbudowane przez naukowców z uniwersytetu w Karolinie Północnej nie jest większe niż smart watch, ale za to potrafi w czasie rzeczywistym przekazać informacje na temat aktualnego stanu zdrowia jego użytkownika. Urządzenie potrafi poinformować nas o zagrożeniu na ekranie smartfona, np. kiedy spadnie nam poziom glukozy, mleczanu, czy też jeśli wzrośnie nam temperatura. A to wszystko wyczytają czytniki.

Taki zegarek przyda się każdemu, zarówno osobie, która po prostu chciałaby monitorować stan swojego zdrowia, jak i sportowcom.  Co więcej, twórcy uważają, że mogliby dostarczyć właśnie takie moduły dla wojska czy profesjonalnych sportowców.

Urządzenie pomagałoby również w szybszym wykrywaniu symptomów, co pozwoliłoby na szybkie podjęcie leczenia. Dane z aplikacji można również wykorzystać przy ustaniu diety czy też klasycznym trackowaniu postępów fitnesowych.

Obecnie trwają prace na udoskonaleniem interpretacji wyników, aczkolwiek nie jest jeszcze wiadomo kiedy taki tracker mógłby trafić do rąk pierwszych użytkowników.

 

Zdjecie i źródło: tabliczni.pl

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *