Pewna część wydarzenia WWDC 2021 została poświęcona nowościom w systemie operacyjnym watchOS. Przedstawiciele Apple omówili najbardziej istotne zmiany w ósmej generacji tego oprogramowania. Na jakie zmiany mogą więc liczyć posiadacze inteligentnych zegarków Apple Watch?

Przed konferencją docierało do nas stosunkowo niewiele przecieków. Mogliśmy zapoznać się z ogólnymi informacjami, według których producent spod znaku nadgryzionego jabłka miał skupić się między innymi na poprawie funkcji monitorowania zdrowia. Wiele mówiło się też o tym, że watchOS z każdą kolejną generacją ma sprawić, że Apple Watch będzie stawał się bardziej niezależny od iPhone’a. Okazuje się, że najnowsza wersja systemu obejmuje na przykład zmiany w funkcji śledzenia jakości snu oraz wprowadza nowe tryby treningowe.

watchos 8

fot. Apple

WatchOS 8 wprowadza program Mindfulness, który zastępuje aplikację Breathe. Apple prezentuje w nim nowe podejście do kwestii medytacji i szeroko rozumianego wyciszenia się i skupienia. Zegarek będzie instruował, w jaki sposób osiągnąć pożądaną koncentrację, nakłaniając między innymi do myślenia o rzeczach sprawiających radość. Zarówno wskazówki, jak i specjalne animacje pomogą w chwilowym zatrzymaniu się i skoncentrowaniu na sprawach szczególnie istotnych.

watchos 8

fot. Apple

Apple usprawnia monitorowanie snu

Najnowsza wersja systemu watchOS 8 wprowadza również zmiany w kwestii monitorowania jakości snu. Osoby, które z zegarkiem na nadgarstku kładą się spać, otrzymają po przebudzeniu kompleksową informację dotyczącą drzemki. Apple Watch będzie śledził długość snu, tętno, poziom natlenienia krwi, a także częstość oddechów. Wszystkie dane można śledzić w aplikacji Health.

Apple zdecydowało się też na dodanie treningów takich jak tai chi oraz pilates. Poza tym, użytkownicy otrzymają możliwość tworzenia efektownych kompozycji tarczy zegarka obejmujących nasze ulubione zdjęcia portretowe.

Kiedy aktualizacja?

Wersja beta watchOS 8 przeznaczona dla programistów jest już dostępna. Publiczna beta pojawi się w lipcu, natomiast wydanie finalne trafi do użytkowników jesienią tego roku. Wszystkie funkcjonalności systemu poznają posiadacze Apple Watch Series 3 i wersji późniejszych.

źródło: engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *