Project Titan to jeden z najbardziej tajemniczych projektów Apple. Co jakiś czas docierają do nas nowe przecieki. Tym razem pojawiła się ciekawa informacja dotycząca przyciemniania szyb.

Czy samochód od Apple zrewolucjonizuje rynek motoryzacyjny tak jak zrobił to iPhone? Tego nie wiemy, ale na pewno będzie musiał się wyróżniać futurystycznymi rozwiązaniami, żebyśmy mogli go nazwać prawdziwym samochodem Apple.

Przyciemniane szyby

Najnowszy patent Apple rzuca nieco światła na kwestię szyb. Jest w nim zaprezentowane rozwiązanie, które będzie pozwalało sterować przezroczystością oraz poziomem zaciemnienia szyb. Zarówno dla budynków jak i samochodów. W samochodzie w ten sposób można by przyciemniać nie tylko szyby, ale również szyberdach.

Szyby posiadałyby kilka warstw, które byłyby sterowalne przez użytkownika. Dzięki temu możliwe będzie zmniejszenie ilości wpadanego światła lub zwiększenie prywatności pasażerów samochodu. W myśli już mam całkowicie przezroczyste szyby w trakcie jazdy i przyciemnione w korku.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Możliwości konfiguracji szyb byłyby w pewnym stopniu ograniczone. Pozwalałyby na przyciemnienie tylko do poziomu przy którym nadal wszystko przez nie widać. Nie będzie można zrobić ich całkowicie czarnymi.

Czy to rozwiązanie faktycznie znajdzie się w finalnym rozwiązaniu? Kiedy i czy zobaczymy Apple Car? Na te pytania oraz wiele innych nie ma na ten moment wieści. Mamy jednak wielką nadzieję, że kiedyś ujrzymy samochód z logiem Apple na masce.

Źródło i zdjęcia: Appleinsider


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *