W przyszłym roku TVP zamierza udostępnić swoim użytkownikom nowy, hybrydowy dekoder. Dekoder ma posiadać nowoczesne funkcje. Czym będzie się wyróżniać i czy warto go mieć?

TVP wprowadza hybrydowy dekoder

Telewizja Polska ma świadomość, że nie wszystkie odbiorniki telewizyjne będą w stanie obsłużyć DVB-T2 i chcąc uniknąć wykluczenia telewizyjnego, udostępni swoim widzom dekoder hybrydowy, który pozwoli oglądać audycje nadawane w nowym standardzie. To ukłon w stronę widzów, którzy na co dzień korzystają z odbiorników telewizyjnych starego typu.

Hybrydowy dekoder TVP będzie posiadał opcję nPVR, czyli zatrzymania, przewinięcia czy ponownego odtworzenia audycji, która została emitowana do siedmiu dni wstecz. Ponadto dekoder będzie miał funkcję VOD, która umożliwi użytkownikom dekodera dostęp do rozwijającej się oferty TVP VOD.

Jak na razie nie znamy dokładnej formy dystrybucji ani kosztu nowego dekodera. Wiemy jednak, że urządzenie trafi na rynek w przyszłym roku. Z pewnością opcja ta wydaje się być bardzo ciekawa. A jaka będzie w rzeczywistości? Tego przekonamy się po premierze tego sprzętu.

źródło: Wirtualne Media

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + seven =