Nowojorski Empire State Development ogłosił właśnie uruchomienie programu Smart Cities Innovation Partnership we współpracy z Israel Innovation Authority (IIA). W ich planach jest wybranie pięciu miast, gdzie idea będzie rozwijana.

Program wyznaczy pięć inteligentnych miast, które połączy z  firmami technologicznymi i ekspertami akademickimi w całym stanie Nowy Jork. Wykorzysta w ten sposób powstające technologie w celu poprawy usług rządowych i jakości życia mieszkańców.

Po milionie od każdego

Empire State Development (ESD) zapewni 1 milion dolarów finansowania, a Israel Innovation Authority dorzuci do tego kolejny milion dla izraelskich firm realizujących projekty w Nowym Jorku.

Oficjalna inauguracja programu ma nie odbyć jeszcze w tym miesiącu. Po wybraniu miast, które będą brały w nim udział, zainteresowane firmy będą mogły przedstawić swoje koncepcje i rozwiązania technologiczne z obszaru Smart City.

Począwszy od lata, firmy będą mogły składać wnioski, które rozwiązują zidentyfikowane lokalnie problemy i możliwości w każdym wybranym mieście. Do końca 2020 r. Projekty zostaną wybrane do finansowania i zostaną wdrożone w gminach w 2021 r.

Partnerstwo Nowego Jorku i Izreala pomoże startupom

Nowojorskie i izraelskie firmy otrzymają wsparcie w testowaniu, pilotowaniu i skalowaniu wykwalifikowanych technologii w Nowym Jorku, z ułatwionym dostępem do inkubatorów, akceleratorów i liderów branży działających w różnych regionach Nowego Jorku.

Eric Gertler, pełniący obowiązki komisarza ds. Rozwoju i desygnowanego prezesa i dyrektora generalnego powiedział o projekcie:

Inteligentne miasta dają możliwość pomocy gminom w dostarczaniu lepszych programów i usług dla mieszkańców, jednocześnie rozwijając innowacyjne gałęzie przemysłu, które wykorzystują technologię do wywierania wpływu społecznego. Nie mogę się doczekać wyboru inteligentnych miast w Nowym Jorku i pomagania im w rozwiązywaniu ich pilnych lokalnych problemów przy tworzeniu inwestycji i miejsc pracy w gospodarce Nowego Jorku.

Z drugiej strony wypowiedział się również dyrektor generalny Israel Innovation Authority, Aharon Aharon:

Israel Innovation Authority ma zaszczyt wspierać izraelskie firmy, które odegrają ważną rolę w poprawie usług rządowych i jakości życia mieszkańców Nowego Jorku. Doceniamy zaangażowanie gubernatora w Izraelu i oczekujemy zacieśnienia naszych więzi technologicznych z Nowym Jorkiem.

Partnerstwa tego typu mocno wspierają młode firmy, które chcą się wybić na rynku i coś faktycznie zmienić. Teraz pozostaje czekać na rok 2021 i oglądać efekty ich prac.

Źródło: enterpriseiotinsights

Zdjęcie od Oliver Niblett na Unsplash

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *