Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez odkurzaczy automatycznych. W tych trudnych czasach zakup modelu wyposażonego w funkcję sterylizacji UV może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jednym z takich urządzeń jest Viomi Alpha UV, który już niebawem dostępny będzie w sprzedaży.

Skuteczna sterylizacja światłem UV

Oprócz tradycyjnego odkurzania i mopowania podłogi, Viomi Alpha UV oferuje sterylizację ultrafioletem. Jak powszechnie wiadomo, taki zabieg jest znacznie bardziej skuteczny niż podstawowe sprzątanie. Kluczowe jest tutaj bowiem zwalczanie szeregu groźnych dla naszego zdrowia bakterii. Zaliczyć do nich możemy między innymi pałeczkę salmonelli i okrężnicy, gronkowca złocistego oraz paciorkowca. Producent deklaruje, że dzięki zastosowaniu lampy UV, odkurzacz automatyczny jest w stanie zabić do 99,99% drobnoustrojów.

viomi alpha uv

fot. Viomi / geekbuying.pl

Parametry techniczne są identyczne jak w przypadku modelu Viomi S9. Alpha UV oferowany jest więc w zestawie ze specjalnym pojemnikiem na kurz, który wspiera automatyczne, tylne odsysanie o mocy 950 watów. Charakteryzuje się on pojemnością wynoszącą 3 litry, co powoduje konieczność opróżniania go tylko raz w ciągu miesiąca. Użytkownik otrzyma też stosowne przypomnienie o pełnym zbiorniku. Krótki kanał powietrzny pozytywnie wpływa na wydajność odsysania.

Viomi Alpha UV – ulepszona wersja modelu S9

Ten odkurzacz automatyczny cechuje się ponadto dużą mocą ssania, która wynosi 2700 paskali. Wyposażony jest też w falującą szczotkę główną oraz boczną zmiatającą. Bateria ma pojemność 5200 mAh. Przekłada się to na zdolność posprzątania obszaru o powierzchni 320 metrów kwadratowych na jednym naładowaniu akumulatora. 250 mililitrowy zbiornik na wodę umożliwia skuteczne mopowanie podłogi. Alpha UV korzysta z technologii mapowania laserowego, która oferuje zapamiętywanie wielu map i wybieranie przez odkurzacz najkrótszej drogi.

viomi alpha uv

fot. Viomi / geekbuying.pl

Producent wycenił to urządzenie na 2999 złotych i proponuje swoim klientom dwa warianty kolorystyczne – biały oraz czarny. Sprzedaż ma ruszyć już niebawem.

źródło: geekbuying.pl

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Viomi Alpha UV – odkurzacz automatyczny z funkcją sterylizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *