Technologia nie jest tylko dla młodych. Jak najbardziej osoby starsze mogą dzięki niej wiele zyskać. Verizon wyszedł z takim myśleniem i stworzył Verizon Care Smart. Zegarek, który powinniśmy sprawić naszym dziadkom.

Pandemia dalej szaleje, przez co z wiadomych powodów nie utrzymujemy bliskich kontaktów z osobami starszymi. Są one najbardziej narażone i powinniśmy je najbardziej chronić. Chcielibyśmy je jednak chronić bardziej i wiedzieć co się dzieje. I tutaj wchodzi Verizon.

Zegarek dla starszych osób

Smartwatch Verizon Care Smart wyróżnia się maksymalnie uproszczonym interfejsem.  Wszystko jest duże i wyraźne. Dzięki temu seniorzy nie spędzą godzin przy poznawaniu go i łatwiej się przekonają do nowego urządzenia.

Zegarek pozwala na wykonywanie oraz odbieranie połączeń z możliwością ograniczenia ich do 10 kontaktów. W ten sposób zabezpieczamy dziadków przed naciągaczami, czy telemarketerami. Zegarek posiada nawet własną e-sim, więc będzie działać nawet bez telefonu w pobliżu.

Zegarek będzie pozwalać na wezwanie pomocy, a wbudowany GPS powie nam dokładnie, gdzie osoba się znajduje. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdyby ktoś się zgubił i potrzebował pomocy w powrocie do domu.

Zegarek jest na ten moment dostępny wyłącznie na terenie stanów zjednoczonych w cenie 150 USD. Mamy jednak nadzieję, że dotrze również do Europy.

Bardzo dobrze, że producenci elektroniki nie zapominają o starszych osobach. Jest to obszar w którym można zrobić naprawdę wiele dobrego i cieszy mnie, że Verizon bierze w tym udział.

Źródło i zdjęcia: Verizon

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *