Patenty Apple zawsze przynoszą ciekawe pomysły. Tym razem nie jest inaczej. Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wydał Apple patent w którym zaprezentowany jest sposób w którym ich urządzenia są w stanie wykrywać użytkowników.

Produkty Apple posiadać będą radar służący lokalizowaniu przedmiotów, które znajdują się w ich pobliżu. Po wykryciu osoby rozpocznie się analizowanie, kim ona jest. Urządzenia zrobią to między innymi na podstawie gestów i głosu i na bazie tego przypisze ją do odpowiedniego profilu.

Więc jeśli mamy kliku domowników i każdy z nich podszedłby np. do HomePod’a i poprosił, żeby mu puścić ulubioną muzykę, to ten by to zrobił bez zawahania. Patent obejmuje jednak wszystkie urządzenia Apple, więc mógłby zostać zaimplementowany również w iPhonie, iPadzie, czy Mac’u.

Wiem jak się czujesz

Idąc dalej, rozwiązanie będzie w stanie określić nasz stan zdrowia! W powiązaniu z Apple Watch wykryje nasz puls, ciśnienie krwi oraz częstotliwość oddechu. Później, będzie mogło przesyłać te dane pomiędzy sobą. Muszę przyznać, że jest to naprawdę bardzo interesujące rozwiązanie i chciałbym zobaczyć je w akcji. Ale póki co to tylko patent. A ich Apple ma bardzo dużo.

Źródło i zdjęcia: 9to5Mac

  • Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
  • Interesuje Cię tematyka smart domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
  • Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
  • Szukasz promocji na sprzęt Smart Home? Dołącz do grupy z promocjami!
  • A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *