Unagi wprowadza na rynek swoją drugą hulajnogę elektryczną o nazwie The Eleven. Cechuje się ona zaawansowanymi funkcjami oraz bardzo interesującym designem.

W modelu The Eleven znajdziemy między innymi wymienne akumulatory, alarm z czujnikiem ruchu, zaawansowaną kamerę wspomagającą użytkownika oraz zawieszenie skutecznie amortyzujące nierówności terenu.

unagi the eleven

fot. Unagi

Unagi The Eleven – hulajnoga z ciekawym designem

Hulajnogę zaprojektował szwajcarski designer Yves Béhar. Wraz ze specjalistami z dziedziny materiałoznawstwa, elektrotechniki oraz oprogramowania opracował projekt, który zakłada wykorzystanie materiału o nazwie long carbon. To rodzaj kompozytu węglowego z domieszką materiałów takich jak nylon.

Pojazd The Eleven może odtwarzać muzykę lub podcasty dzięki wbudowanemu głośnikowi. Co więcej, producent zdecydował się też na zaoferowanie funkcji nawigowania do celu, w czym pomóc mają wskazówki dźwiękowe. Unagi współpracowało z Google, aby funkcjonalność mogła trafić na urządzenia mobilne z Androidem i iOS.

unagi the eleven

fot. Unagi

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to hulajnoga jest wyposażona w alarm aktywowany czujnikiem ruchu oraz śledzenie GPS. Użytkownik będzie także w stanie w sposób zdalny unieruchomić pojazd w przypadku jego kradzieży. Masa własna wynosi 14,5 kg, a prędkość maksymalna 30 km/h. Jedno naładowanie akumulatora pozwoli na pokonanie dystansu wynoszącego około 24 kilometry.

Bardziej zaawansowana wersja hulajnogi może się pochwalić ponadto systemem ADAS. Producent ujawnia, że pojazd rozpoznaje pieszych, samochody i znaki STOP oraz rozróżnia kolory sygnalizacji świetlnej. Funkcja ostrzegania o potencjalnej kolizji wykorzystuje zarówno sygnały dźwiękowe, jak i wizualne. Są one wyświetlane na ekranie dotykowym.

unagi the eleven

fot. Unagi

Ceny i dostępność

Standardowy wariant The Eleven kosztuje 2440 dolarów, a model z systemem ADAS aż 2860 dolarów. W tym momencie Unagi proponuje klientom zakup hulajnogi w przedsprzedaży za pośrednictwem kampanii Indiegogo. Niewykluczone, że już niedługo model ten trafi do tradycyjnej sprzedaży. Produkty tej marki dostępne są między innymi w sieci Best Buy.

źródło: engadget.com / theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *