Czasem są takie momenty, że patrzymy w tył i myślimy, czy gdybyśmy podjęli inną decyzję to bylibyśmy w tej sytuacji w której jesteśmy teraz. Tak właśnie muszą myśleć osoby, które posiadają urządzenia Wink, bo to co zrobiła ta firma nie można pozostawić bez komentarza.

Gdy budujemy nasz Smart Dom to z zamysłem, że będzie on na lata. Oczywiście jest grono osób, które uwielbia nowinki (jak my) i wymieniamy ten sprzęt jak szaleni. Z definicji raczej ma on trwać i trwać. Montujemy sprzęt, budujemy automatyzacje – to wszystko zabiera nam sporo czasu, ale efekt finalny to nasz ukochany smart dom. A potem przychodzi producent, wykonuje dwa ruchy i wszystko w piach…

Lubisz swoje automatyzacje? To teraz za nie zapłać

Nie lubię takich ruchów. Całkiem niedawno Wink zapowiedział, że wprowadza abonament za swoje usługi. W wypadku tego producenta wszystko idzie po WiFi z wykorzystaniem ich serwerów. Czyli jeśli nie zapłacisz to stracisz gigantycznie dużą ilość funkcjonalności.

Nie mam problemu z płaceniem abonamentu od początku. Umawiamy się, że za określoną kwotę korzystam z Twoich usług (np. Netflix). Ale wprowadzanie abonamentu w trakcie działania, gdy wszystko jest już podłączone to trochę nie fair. Ale to nie wszystko…

Dostawca Wink wypowiedział im umowę

Czyli finalnie i tak nie będzie możliwości sterowania urządzeniami… Bez względu na to, czy opłacicie abonament, czy nie. Co mogą zrobić osoby, które posiadają te urządzenia? Poszukajcie alternatyw wśród innych systemów. Na naszej stronie, pod zakładką Smart Home, znajdziecie wiele systemów Smart Home, które są rozwijane i z których możecie skorzystać.

 

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

2 myśli na “Twój Smart Dom posiada urządzenia Wink? To mamy złe wieści…

  1. Strohs pisze:

    Nie chcę być złym prorokiem ale Sonoff też chyba przymierz się do pójścia w tym kierunku – patrz w ich nową wersję aplikację – zakładka profil. Bazowe działania (on/off itp) za darmo ale już za automatyzację czy korzystanie z iff będziesz musiał zapłacić. Inni właściciele smart chmur też pewnie pójdą w tym kierunku – ogólnoświatowy trend – patrz gry. Nie dość że kupujesz zabugowaną betę (w przypadku konta Steam to ją wypożyczasz) to za dodatki umożliwiające grę płacisz :).

    1. SmartMe pisze:

      Strohs, faktycznie tak może być, ale jest to smutny scenariusz 🙁 Mam nadzieję, że czasy zamkniętych systemów mamy za sobą. Współpraca z gigantami (HomeKit, Google Home) albo open Source (Home Assistant) powinna być kierunkiem dla Smart Dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *