Tesla to jedyny samochód, który wciąż się rozwija. W przeciwieństwie do aut innych producentów, które z czasem się po prostu psują to Tesla stara się dodać coś od siebie. Taką nową funkcją jest możliwość przemawiania do przechodniów.

Wszystko za sprawą nowego prawa unijnego, które nakazało producentom umieszczać głośniki w samochodach elektrycznych. Powodem jest kompletny brak dźwięków samochodu. Kto jeździł samochodami elektrycznymi ten wie, że jedyne co słychać to pęd powietrza. A jest to niezwykle niebezpieczne dla przechodniów.

Stąd właśnie konieczność montowania głośników w samochodach. A jako, że Elon Musk do nudziarzy nie należy to pokazuje nam filmik z działającą funkcjonalnością. Możecie go obejrzeć poniżej:

Tesla na filmie mówi „Well, don’t just stand there staring, hop in” co przetłuczymy na „Więc, nie stój i nie gap się, wskakuj”. Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądać rejestracja dźwięków. Podejrzewam, że Tesla będzie oferowana z pewnymi podstawowymi głosami. Nie zdziwiłbym się, gdyby były to dźwięki z filmów. Po za tym zapewne będzie można nagrać swoje dźwięki.

Jak będą brzmiały miasta?

To nam pokazuje trend w którego stronę będą szli producenci samochodów. Czy właśnie tak będą wyglądały miasta przyszłości? Różni producenci na różne sposoby starają się poradzić z koniecznością wydawania dźwięków. Jedne auta gadają, drugie świszczą. W efekcie możemy mieć całkiem duży problem z tzw. zanieczyszczeniem hałasem w miastach.

Źródło: Twitter, Tesla

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *