Iron Man naszych czasów. Miliarder, ekscentryk, człowiek, który chce nas wysłać na marsa i nie potrafi zdecydować, czy chce być na Twitterze, czy nie. Elon Musk. Od kilku miesięcy wiedzieliśmy, że Elon wkrótce pokaże swój nowy samochód. W końcu dowiedzieliśmy się, że odbędzie się to 21.11. Ten dzień nastąpił i event się odbył, a my patrzymy na ciężarówkę, którą jako pierwszy w Polsce musi kupić producent Cyberpunk 2077, no po prostu musi.

Samochód z kosmosu

Na pierwszy rzut oka, kiedy zobaczyłem Teslę Cybertruck w pełni okazałości, kliknąłem odśwież. A potem jeszcze raz. I tak parę razy zastanawiając się dlaczego się nie ładuje. Okazało się jednak, że on po prostu tak wygląda. Dosłownie ociosany, bo kanciasty to mało powiedziane. Elon wspominał wiele razy, że jest to jego ulubiony projekt w Tesli, myślał o nim od 2012 roku. W 2018 roku wspominał, że ciężarówka będzie wyglądać jak z Łowcy Androidów i słowa dotrzymał. Jest nietypowo, jest nowocześnie, dla mnie przywodzi na myśl trochę Mad Max. Całą galerię zdjęć z samochodu możecie podziwiać poniżej:

Teraz czas na ceny i większe szczegóły. Tesla Cybertruck będzie startować od 39,900 USD, czyli ok. 155 000 PLN. Preordery można już składać na tej stronie i trzeba wyłożyć tylko 100 USD. Pierwsze samochody mają pojawić się u klientów pod koniec 2021 roku. Po premierze modelu Tesla Model 3S w Chinach i Tesla Model Y.

Konfiguracja

Tesla Cybertruck będzie dostępny w trzech konfiguracjach:

  • Napęd na tylne koła z pojedynczym silnikiem o zasięgu 250 mil, udźwigu 3,5 tony i przyśpieszeniem 0-100 km w mniej niż 6,5 sekundy za 39.900 USD (155 000 PLN)
  • Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła o zasięgu 300 mil, udźwigu 5 ton i przyśpieszeniem 0–100 km w niecałe 4,5 sekundy za 49 900 USD (194 000 PLN)
  • Potrójny silnik na wszystkie koła o zasięgu 500 mil, udźwigu 7 ton i przyśpieszeniem 0–100 km w mniej niż 2,9 sekundy za 69 900 USD (272 000 PLN). (Chociaż ta wersja nie rozpocznie produkcji do końca 2022 r.)

Ciężarówka, które może przewieźć 7 ton materiału i przyśpieszać do setki w poniżej 6 sekundy. To nazywam samochodem wielofunkcjonalnym.

Kuloodporny?

W samochodzie znajdzie miejsce 6 osób, a sama blacha jest niezwykle wytrzymała. Jest to ultra twarda stal nierdzewna 30 razy walcowana na zimno. Żeby pokazać jak bardzo jest wytrzymała Elon wziął młot i zaczął nim walić po samochodzie. Wytrzymało. Później chcieli pokazać, że samochód jest praktycznie kuloodporny wystrzeliwując kulką prosto w szybę. Elon poprosił na scenę szefa projektantów z Tesli, który rzucił kulką. Dźwięk dwóch tłuczonych szyb pokazał, że nad tym trzeba jeszcze trochę popracować.

Jeśli chodzi o system multimedialny to na ten moment jeszcze mało wiemy. W Tesla Cybertruck 17 calowy wyświetlacz jest umieszczony centralnie na desce rozdzielczej, ale wygląda na jeszcze niedokończony.

Cybertruck

Ten samochód to odważny projekt, nie ma co ukrywać, ale moim zdaniem osiągnie sukces. Jeśli tylko nie będzie jakiegoś gigantycznego problemu. To będzie futurystyczny, kultowy samochód na który rzucą się celebryci – raperzy, gwiazdy kina, piosenkarze pop. A zaraz za nim ruszy cała pop kultura.

Napewno zobaczymy go w niejednym filmie, teledysku, czy reklamie. A jak tylko okaże się, że gdzieś na świecie rozpocznie się epidemia Zombie? No jak znalazł!

Ja się nie mogę doczekać aż kiedyś wsiądę do tego samochodu!

Źródło i zdjęcia: The Verge


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *