Gdyby ktoś to powiedział 1,5 miesiąca temu to wszyscy pukalibyśmy się w głowę. Jakim cudem największe targi urządzeń mobilnych mogłyby zostać odwołane. A jednak, stało się MWC 2020 (Mobile World Congress) zostały odwołane przez obawy związane z epidemią koronawirusa.

Komitet organizacyjny targów miał się wypowiedzieć dopiero w piątek na temat tego, czy targi będą kontynuowane. Kolejne firmy odchodziły, o czym zresztą informowaliśmy was dzisiaj rano. Podjęli jednak decyzję już dzisiaj. Targi zostają oficjalnie odwołane, w związku z obawami związanymi z epidemią koronawirusa. Wycofanie tego to będzie gigantyczna machina.

„Z należytym uwzględnieniem bezpiecznego i zdrowego środowiska w Barcelonie i kraju goszczącym dzisiaj GSMA zdecydowało się odwołać MWC Barcelona 2020, ponieważ globalne obawy związane z wybuchem koronawirusa, obawami dotyczącymi podróży i innymi okolicznościami uniemożliwiają GSMA zorganizowanie imprezy” – GSMA.

Targi miały się odbyć w dniach 24 – 27 lutego i są równie popularne co amerykański CES. W zeszłym roku targi odwiedziło 100 000 osób z czego wiele było z chin lub pracował dla firm z tego kraju.

Co z premierami?

Pojawia się pytanie, co z premierami, które miały się odbyć na targach? W najbliższym czasie czeka na pewnie sporo konferencji prasowych podczas których będą pokazywane nowe produkty. Sony planuje zrobić to na YouTube, a LG planuje duży event. Ciekawie mnie w jaki sposób będą wyglądały targi w przyszłym roku. Czy producenci do nich wrócą, czy raczej skupią się na własnych konferencjach.

Poniżej pokazujemy wam całe stanowisko GSMA w temacie odwołania MWC 2020

Od pierwszej edycji Mobile World Congress w Barcelonie w 2006 r. GSMA zwoływało branże, rządy, ministrów, decydentów, operatorów i liderów branż w całym ekosystemie.

Z należytym uwzględnieniem bezpiecznego i zdrowego środowiska w Barcelonie i kraju goszczącym dzisiaj GSMA zdecydowało się odwołać MWC Barcelona 2020, ponieważ globalne obawy związane z wybuchem koronawirusa, obawami dotyczącymi podróży i innymi okolicznościami uniemożliwiają GSMA zorganizowanie imprezy.

Jednostki Miasta Gospodarza (red. Barcelona) szanują i rozumieją tą decyzję.

GSMA i Jednostki Miasta Gospodarza będą nadal współpracować i wspierać się nawzajem dla MWC Barcelona 2021 i przyszłych edycji.

Nasze współczucie w tym czasie dotyczy osób dotkniętych (red. wirusem) w Chinach i na całym świecie.

Źródło i zdjęcia: Engadget

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Jedna myśl na temat “Targi Mobile World Congress 2020 odwołane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *