Gdyby ktoś to powiedział 1,5 miesiąca temu to wszyscy pukalibyśmy się w głowę. Jakim cudem największe targi urządzeń mobilnych mogłyby zostać odwołane. A jednak, stało się MWC 2020 (Mobile World Congress) zostały odwołane przez obawy związane z epidemią koronawirusa.

Komitet organizacyjny targów miał się wypowiedzieć dopiero w piątek na temat tego, czy targi będą kontynuowane. Kolejne firmy odchodziły, o czym zresztą informowaliśmy was dzisiaj rano. Podjęli jednak decyzję już dzisiaj. Targi zostają oficjalnie odwołane, w związku z obawami związanymi z epidemią koronawirusa. Wycofanie tego to będzie gigantyczna machina.

„Z należytym uwzględnieniem bezpiecznego i zdrowego środowiska w Barcelonie i kraju goszczącym dzisiaj GSMA zdecydowało się odwołać MWC Barcelona 2020, ponieważ globalne obawy związane z wybuchem koronawirusa, obawami dotyczącymi podróży i innymi okolicznościami uniemożliwiają GSMA zorganizowanie imprezy” – GSMA.

Targi miały się odbyć w dniach 24 – 27 lutego i są równie popularne co amerykański CES. W zeszłym roku targi odwiedziło 100 000 osób z czego wiele było z chin lub pracował dla firm z tego kraju.

Co z premierami?

Pojawia się pytanie, co z premierami, które miały się odbyć na targach? W najbliższym czasie czeka na pewnie sporo konferencji prasowych podczas których będą pokazywane nowe produkty. Sony planuje zrobić to na YouTube, a LG planuje duży event. Ciekawie mnie w jaki sposób będą wyglądały targi w przyszłym roku. Czy producenci do nich wrócą, czy raczej skupią się na własnych konferencjach.

Poniżej pokazujemy wam całe stanowisko GSMA w temacie odwołania MWC 2020

Od pierwszej edycji Mobile World Congress w Barcelonie w 2006 r. GSMA zwoływało branże, rządy, ministrów, decydentów, operatorów i liderów branż w całym ekosystemie.

Z należytym uwzględnieniem bezpiecznego i zdrowego środowiska w Barcelonie i kraju goszczącym dzisiaj GSMA zdecydowało się odwołać MWC Barcelona 2020, ponieważ globalne obawy związane z wybuchem koronawirusa, obawami dotyczącymi podróży i innymi okolicznościami uniemożliwiają GSMA zorganizowanie imprezy.

Jednostki Miasta Gospodarza (red. Barcelona) szanują i rozumieją tą decyzję.

GSMA i Jednostki Miasta Gospodarza będą nadal współpracować i wspierać się nawzajem dla MWC Barcelona 2021 i przyszłych edycji.

Nasze współczucie w tym czasie dotyczy osób dotkniętych (red. wirusem) w Chinach i na całym świecie.

Źródło i zdjęcia: Engadget

Jedna myśl na temat “Targi Mobile World Congress 2020 odwołane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *