Są dwie firmy, które uwielbiam jeśli chodzi o wygląd – Apple oraz Ferrari. Obie są dla mnie definicją tworzenia piękna, ale dotychczas ich nie łączyłem. Okazuje się jednak, że rzeczywistość zgotowała mi nie lada niespodziankę.

Mieszkam w Mysłowicach, blisko Katowic, gdzie znajduje się polski salon Ferrari (Warszawa to oddział) oraz cudowna restauracja La Squadra. Od lat uwielbiam Ferrari i ich samochody, w domu posiadam kolekcję modeli od kultowych jak Dino do współczesnego piękna 458 Italia. Apple z drugiej strony uwielbiam za połączenie sztuki i technologii. Wkrótce te firmy mogą być jednak bliżej niż kiedykolwiek

Luca Maestri oraz Jony Ive

Tych nazwisk nie trzeba przedstawiać nikomu, kto orientuje się świecie Apple. Luca to aktualny dyrektor Apple do spraw finansowych, człowiek za którego kadencji Apple stało się najbogatszą firmą świata. Jony Ive to dawny dyrektor ds. projektowania. Człowiek, który zaprojektował większość ikonicznych produktów Apple – iPhone, MacBook, iPad, Apple Watch, AirPods itd.

Jony odszedł od Apple w 2019 roku i założył swoją firmę LoveFrom, której Apple jest aktualnie strategicznym klientem.

Obaj panowie są ponoć kandydatami na prezesa Ferrari w związku z nagłym odejściem aktualnego prezesa. Louis Camilleri odszedł z Ferrari w zeszłym tygodniu tłumacząc się sprawami prywatnymi.

Rozum podpowiada Luca, ale serce mówi Jony.

Luca wydaje się idealnym wyborem, bo jest w stanie wynieść Ferrari na jeszcze wyższe wyżyny sprzedaży. Kochamy supersamochody, ale to te zwykłe najlepiej się sprzedają. Kto jest właścicielem Ferrari? Fiat…

Serce jednak podpowiada, żeby nowym prezesem został Jony. Ferrari nie ma być rozsądnym wyborem. Ferrari nie jest logicznym, wykalkulowanym wyborem. Ferrari to pasja. Ferrari to temperament. Dlatego o wiele bardziej wolę tutaj bujającego w obłokach Jony'ego niż twardo stąpającego po ziemi Lucę.

Jest jednak jedna rzecz, która mocno przemawia za Lucą. To Włoch. A Ferrari jest kwintesencją duszy Włoszech.

Zatem, którykolwiek z nich będzie nowym prezesem Ferrari. Będę kibicował mu z całych sił.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *