Microsoft przygotowuje się do zaprezentowania drugiej generacji smartfona Surface Duo. Ujawnione właśnie zdjęcia zdradzają, że sprzęt będzie się odznaczał między innymi potrójnym aparatem. Co jeszcze wiemy na temat tego urządzenia?

Zmiany w module aparatu to największa rewolucja w porównaniu do pierwszej generacji tego niecodziennego telefonu. Microsoft Surface Duo 2 na tylnym panelu skrywa teleobiektyw, obiektyw ultraszerokokątny oraz standardowy. Na opublikowanych fotografiach jak na dłoni widać, że producent postawił na popularną ostatnio wyspę aparatów, którą znamy chociażby ze smartfonów z Androidem.

microsoft surface duo 2

fot. Tech Rat (YouTube)

Zmiany nie będą rewolucyjne

Wygląda również na to, że Microsoft zdecydował się na zastosowanie skanera odcisków palców umieszczonego w przycisku zasilania. Wejście USB typu C znajduje się na środku prawej części urządzenia.

Surface Duo 2 nie będzie rewolucyjny pod względem konstrukcji. Spodziewamy się kilku drobnych zmian właśnie w kwestii aparatów fotograficznych oraz specyfikacji technicznej. Już teraz wiemy, że moc obliczeniową zapewni mu najprawdopodobniej chipset Qualcomm Snapdragon 888. Sprzęt będzie wyposażony też w moduł łączności 5G, a także NFC do wygodnych płatności zbliżeniowych. Gigant z Redmond zdecyduje się być może na nieznaczne powiększenie wyświetlaczy i zmniejszenie okalających je ramek.

microsoft surface duo 2

fot. Tech Rat (YouTube)

Microsoft Surface Duo 2 zadebiutuje jesienią tego roku

Wiele wskazuje na to, że Microsoft będzie się konsekwentnie trzymał rozwiązania z dwoma oddzielnymi ekranami. Nic nie zwiastuje tego, że wkrótce zobaczymy technologię znaną między innymi z modelu Galaxy Z Fold 3, którego debiut zbliża się wielkimi krokami. Oczy wszystkich będą więc skierowane w stronę oprogramowania. Użytkownicy mają nadzieję, że Surface Duo 2 zażegna problemy swojego poprzednika. W przeszłości sporo mówiło się o błędach dotyczących wielozadaniowości, gestów, a także blokowania się ekranu.

Całkiem możliwe, że prezentacja tego modelu odbędzie się we wrześniu lub w październiku tego roku.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *