Echa CES 2020 nie cichną. Nadal pojawiają się w internecie informacje o kolejnych nowościach, które zostały tam pokazane. Jedną z nich było wprowadzenie stref do oświetlenia Philips Hue, które pozwolą na jeszcze lepszą personalizację świateł.

Dotychczas Philips Hue oferował w swojej aplikacji możliwość sterowania światłami w wybranych pokojach. Dzięki temu mogliśmy naraz zapalić światło w kuchni, łazience lub sypialni. Jeśli jednak chcieliśmy wyciągnąć z lamp coś więcej, wtedy trzeba było uruchamiać aplikacje zewnętrzne jak Apple Dom. Oczywiście pokoje nie były związane bezpośrednio z pomieszczeniami, mogliśmy w jednym „wirtualnym” pokoje mieć lampy zarówno z kuchni jak i łazienki, ale tych możliwości nadal było niewiele.

Strefy

W najnowszej wersji aplikacji dochodzą strefy. Strefy oferują szersze obszary do zarządzania światłem niż pokoje (które nadal pozostają). W strefie będziemy mogli zarządzać większą ilością świateł, przykładowo łącząc kilka pokoi. Będziemy mogli zarządzać całym piętrem, albo całym domem, w zależności od naszych potrzeb.

Jednak to nie wszystko, bo strefy będą mogły być zarówno większe jak i mniejsze od pokoi. W pojedynczym pokoju będziemy mogli mieć kilka stref. Inaczej będzie się podświetlać telewizor, a inaczej kuchnia (jeśli te dwa pokoje mamy połączone). Daje to nam znacznie większe możliwości przy budowie Scen.

 

Dodatkowo, Philips umożliwia sterowanie strefami za pomocą włączników Philips Hue. Dzięki temu nie będziemy musieli wszędzie chodzić z telefonem. Będziemy mogli zaprogramować włącznik, aby uruchamiał daną scenę. Przykładem może być zgaszenie wszystkich świateł w domu, kiedy idziemy spać lub oglądamy film.

Strefy będą też działać z innymi sprzętami jak czujniki ruchu lub smart przyciski. Widać wyraźnie, że Philips bardzo mocno inwestuje w rozwiązania Smart Dom co nas wyłącznie cieszy. Na SmartMe jeszcze nie mieliśmy okazji testować sprzętów Philips Hue, ale obiecujemy Wam, że kiedyś to się stanie!

Źródło i zdjęcia: meethue.com

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Strefy oświetlenia z Philips Hue

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *