Nasze samopoczucie, zdrowie i sprawność w dużej mierze zależne są od powietrza, którym oddychamy. Obecnie nasze domy są nie tylko miejscem odpoczynku, ale często również i pracy. Sprawia to, że oczyszczacze powietrza stały się ważniejsze niż kiedykolwiek. Według WHO powietrze w pomieszczeniach jest od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Jednym z producentów takich sprzętów jest Stadler Form, który wprowadza na rynek ulepszone wersje oczyszczaczy powietrza Roger 2.

Na jakość powietrza wpływ ma szereg czynników, takich jak pyłki, alergeny, patogeny czy różne, przykre zapachy. Przebywając w pomieszczeniu, w którym jest ono zanieczyszczone możemy doświadczyć wielu nieprzyjemnych objawów, nawet w przypadku gdy nie jesteśmy alergikami. Dokuczać nam mogą między innymi bóle głowy, pieczenie i uczucie suchości oczu, duszności, katar czy kaszel. Nie mamy bezpośredniego wpływu na jakość powietrza na zewnątrz, możemy natomiast wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o czyste powietrze we własnym domu. Z pomocą przychodzą nam zaawansowane urządzenia oczyszczające i monitorujące jego jakość.

Czyste powietrze w zasięgu ręki

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger 2 możemy ustawić wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Sprawdzi się doskonale w sypialni – by zapewnić lepszy sen, czy w kuchni, aby neutralizować zapachy. Rogera 2 można wygodnie obsługiwać z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji mobilnej Smart Living – Smart Life.

Oczyszczacz Roger 2 stale mierzy jakość powietrza w pomieszczeniu za pomocą inteligentnych czujników. Wyniki pomiaru w czasie rzeczywistym wyświetlane są na urządzeniu w formie kolorowej diody – kolor niebieski oznacza dobrą jakość powietrza, pomarańczowy – umiarkowaną, czerwony natomiast złą.

Urządzenie charakteryzuje się skutecznością w zakresie oczyszczania powietrza dzięki dwuetapowemu filtrowaniu. Na pierwszym etapie zmywalny, tekstylny filtr wstępny z wbudowaną funkcją zapewnienia higieny – Sanitized – zatrzymuje większe cząsteczki kurzu i zanieczyszczenia. Dzięki temu chroni i przedłuża żywotność drugiego i najważniejszego elementu – filtra Dual Filter. Został on zaprojektowany tak, by skutecznie usuwać z powietrza drobny kurz, pyłki, bakterie i wirusy. Efektywność działania Dual Filter od Stadler Form osiągana jest przez połączenie dwóch rodzajów filtracji – HEPA oraz aktywnego węgla. W ciągu zaledwie jednej godziny, Stadler Form Roger 2 jest w stanie trzykrotnie wymienić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni do 66 m². Jego skuteczność w zakresie oczyszczania powietrza została potwierdzona badaniami. Przeprowadzone przez międzynarodową grupę badawczą Airmid Healthgroup testy laboratoryjne potwierdziły, że nowe oczyszczacze Roger 2 usuwają z powietrza do 99,9% wirusów grypy A w ciągu 60 minut.

Alles Roger?

Właśnie w ten sposób w Niemczech zapytamy „Czy wszystko w porządku?”. Stadler Form Roger 2 zadba o to, aby powietrze w domu było zawsze dobrej jakości, nawet w nocy, gdy domownicy śpią. Aby oczyszczacz nie emitował zbyt dużej ilości światła, wystarczy uruchomić tryb nocny, który spowoduje przygaszenie diody wskazującej jakość powietrza.

Roger little 2 dla mniejszych pomieszczeń

Rodzina oczyszczaczy Stadler Form Roger 2 składa się z trzech modeli – klasycznego Rogera 2, Rogera big 2 oraz Rogera little 2. Najmniejszy członek rodziny jest w stanie zadbać o czyste powietrze w pomieszczeniach do 33 m². Na takim metrażu wymieni je trzykrotnie w ciągu jednej godziny. Jego kompaktowe wymiary są niewątpliwą zaletą i sprawiają, że z łatwością można go przenosić między pokojami.

Roger little 2 posiada te same funkcje, co pozostałe modele z jego rodziny. Wyjątek stanowi jedynie łączność WiFi, która zarezerwowana jest dla większych członków trio.

Roger big 2 do większych przestrzeni

Roger big 2 wyposażony został w takie same funkcje, co Roger 2 oraz Roger little 2. Różnica polega na zastosowaniu w nim dwóch filtrów Dual Filter oraz dwóch filtrów wstępnych. Dzięki temu Roger big 2 jest w stanie efektywnie pracować w dużych pomieszczeniach. Mimo większych rozmiarów, bez trudu można go przetransportować do innego pomieszczenia dzięki wygodnym kółkom transportowym.

Model Roger big 2 w ciągu godziny jest w stanie trzykrotnie wymienić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni do 104 m², co czyni go idealnym wyborem do dużych i przestronnych pomieszczeń.

Czysto i stylowo

Marka Stadler Form jest powszechnie znana z przywiązywania ogromnej wagi nie tylko do funkcjonalności swoich produktów, ale także do ich wyglądu. Nie inaczej jest w przypadku oczyszczaczy powietrza serii Roger 2. Gdziekolwiek zdecydujemy się go ustawić – w salonie, sypialni czy też w biurze, będzie oczyszczał powietrze i zachwycał designem.

Nowe modele Stadler Form Roger 2 dostępne są w sugerowanej cenie katalogowej:

  • Stadler Form Roger little 2 – 2.899 zł
  • Stadler Form Roger 2 – 1.999 zł
  • Stadler Form Roger big 2 – 1.399 zł

Źródło i zdjęcia: Informacja Prasowa

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *