Gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest 2 cieszą się w tym roku dość dużą popularnością. Urządzenie sprzedaje się wyśmienicie, jednak całkiem niedługo liczba sprzedanych egzemplarzy może się drastycznie zmniejszyć.

Facebook w oficjalnym komunikacie poinformował, że zawiesza sprzedaż tego modelu na kilka tygodni. Powodem takiej decyzji są problemy zgłaszane przez użytkowników. Skarżą się oni na podrażnienia skóry wywołane przez piankę mającą bezpośredni kontakt z twarzą.

Gogle Oculus Quest 2 mogą powodować reakcje alergiczne

oculus quest 2 120 hz

fot. Oculus / Facebook

Okazuje się, że podobnych podrażnień skóry doświadcza około 0,01% wszystkich użytkowników gogli Oculus Quest 2. W zdecydowanej większości przypadków problemy skórne są bardzo łagodne, jednak kilka zgłoszeń wyglądało dość poważnie. Z tego właśnie powodu przedstawiciele Facebooka zdecydowali się na wycofanie produktu ze sprzedaży i wprowadzenie działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu na zdrowie.

Facebook oznajmił, że w trakcie badania całej sprawy, na powierzchni pianki nie zidentyfikowano żadnych zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji. Kilka wykrytych związków charakteryzuje się bardzo niskimi poziomami, które i tak znajdują się poniżej norm i standardów branżowych. Wnioski te potwierdzili niezależni dermatolodzy oraz toksykolodzy. Włodarze amerykańskiej firmy podjęli jednak decyzję o wprowadzeniu zmian w procesie produkcyjnym, które mają na celu zmniejszenie potencjalnego, negatywnego wpływu na zdrowie klientów.

Sprzedaż zawieszona na okres jednego miesiąca

oculus quest 2 silikonowa nakładka

fot. Oculus / Facebook

Sprzedaż gogli Oculus Quest 2 zawieszono na miesiąc, a ponownie ruszy ona 24 sierpnia. Od tego dnia, klienci w nowych zestawach znajdą specjalnie zaprojektowane, silikonowe nakładki, które można zamontować na problematycznej piance. Warto też podkreślić, że samą piankę w razie konieczności można zdjąć.

Osoby, które już zakupiły gogle wirtualnej rzeczywistości od Facebooka, mogą otrzymać jedną silikonową nakładkę zupełnie za darmo. Wystarczy kierować się instrukcjami zamieszczonymi na stronie internetowej producenta.

źródło: phonearena.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *