Teleskop Hubble’a został wystrzelony w kosmos 24 kwietnia 1990 roku. Od tego czasu, bez ustanku, monitoruje kosmos i dostarcza nam zapierające dech w piersi zdjęcia. A czy któreś z nich zrobione w Twoje urodziny?

Teleksop Hubble’a od trzydziestu lat pracuje 24 godziny na dobę robią zdjęcia kosmosowi. Jest nieocenionym narzędziem dla setek tysięcy naukowców na całym świecie. Jego bodaj najpopularniejszym zdjęciem są “filary stworzenia”.

NASA świętuje trzydzieste urodziny teleskopu i w związku z tym organizuje różne ciekawe akcje. Jedną z nich jest promowanie zdjęć, które zostały zrobione w nasze urodziny. Musicie jedynie wejść na tą stronę i podać wasz miesiąc i dzień urodzin. Zwrotnie dostanie najciekawsze zdjęcie i rok, kiedy zostało zrobione.

W moim przypadku uzyskałem zdjęcie Galaktyki Herkulesa A. Oto co pisze o niej NASA:

W centrum tego zdjęcia znajduje się duża galaktyka zwana Hercules A, która kryje supermasywną czarną dziurę ponad tysiąc razy masywniejszą niż ta w centrum Drogi Mlecznej. Obserwacje radiowe ujawniają duże strzały wystrzeliwujące z jądra galaktyki.

A wy jakie mieliście zdjęcia? Podzielcie się w komentarzach!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty