To już dzisiaj SpaceX rozbije swoją rakietę i przeprowadzi test ucieczkowy. Wszystko jest elementem przygotowań do przeprowadzenia misji załogowej z NASA. SpaceX chce wejść krok wyżej i wysłać astronautów na międzynarodową stację kosmiczną. Test zacznie się o 16:00

Test jest zapewnieniem, że w razie awarii rakiety Astronauci bezpiecznie opadną na ziemię. Moduł załogowy ma przetrwać zniszczenie rakiety i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy się w nim znajdują. Żeby tego dokonać SpaceX musi zniszczyć swoją rakietę Falcon 9.

Wspólny test NASA i SpaceX

SpaceX oraz NASA wspólnie przeprowadzą test ok. godziny. 14:00 czasu Polskiego. W rakiecie zostaną umieszczone dwa manekiny oraz odpowiednie czujniki. Start przewidziany jest z Centrum Kosmicznego NASA im. Kennedy’ego na Florydzie. Dokładnie 84 sekundy po starcie zostanie uruchomiona procedura awaryjna, przerywająca misję.

Kapsuła Dragon zostanie oddzielona od Falcona 9 za pomocą ośmiu silników SuperDraco. Później kapsuła wyniesie się na pułap 40 km z prędkością 2 800 km/h. Po 5 minutach kapsuła opadnie do Oceanu Atlantyckiego, 35 km od wybrzeży Florydy. Na miejscu będą czekać na nich służby ratunkowe.

Rakieta Falcon 9 nie powróci na ziemię. Najbardziej prawdopodobny jest zapłon i eksplozja rakiety. Powinno być widowiskowo.

Oglądaj test wspólnie z nami!

Możesz wspólnie z nami oglądać test na tej stronie! Wystarczy, że klikniesz na poniższy film, który jest life streamem NASA z YouTube. Do zobaczenia o 14:00!

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *