Sony zapowiedziało właśnie wprowadzenie na rynek dwóch zupełnie nowych, zaawansowanych systemów audio. Oferta firmy już niebawem powiększy się o soundbar oraz wysokiej klasy zestaw kina domowego. Urządzenia trafią do sprzedaży jesienią.

Soundbar HT-A7000 Dolby Atmos odtwarza 7.1.2-kanałowy dźwięk oraz został wyposażony w dwa wejścia HDMI 2.1. Oznacza to, że podłączenie konsol Sony PlayStation 5 lub Xbox Series X pozwoli w pełni wykorzystać drzemiący w nich potencjał. Producent wycenił urządzenie na 1300 dolarów. Dla Sony jest to soundbar flagowy.

Sony HT-A7000 – soundbar dla wymagających

sony

fot. Sony

HT-A7000 ma dwa głośniki skierowane do góry, dwa głośniki wysokotonowe, a także pięć głośników umieszczonych na froncie. Miłośnicy soczystego basu powinny zadowolić się podwójnym, wbudowanym subwooferem. Jeżeli okaże się on niewystarczający, producent daje możliwość dokupienia samodzielnych głośników niskotonowych. W ofercie znajduje się jednostka 200 oraz 300-watowa.

Nowy Soundbar od firmy Sony jest z całą pewnością urządzeniem klasy premium. Model HT-A7000 może dostosować się do akustyki pomieszczenia. Optymalizacja profilu dźwięku odbywa się po dokładnym i automatycznym przeanalizowaniu geometrii pokoju. Sprzęt wspiera 360 Reality Audio oraz jest kompatybilny między innymi z Alexą, Asystentem Google, Chromecastem, Spotify Connect, a także Apple AirPlay 2.

HT-A9 – bezprzewodowy zestaw kina domowego

sony

fot. Sony

Droższy z nowych systemów audio od Sony nosi nazwę HT-A9 i składa się z czterech głośników bezprzewodowych oraz jednostki centralnej. Kształtem przypomina ona dobrze znane Apple TV.

Każdy z głośników ma nieco ponad 12 cali wysokości i wymaga podłączenia do osobnego gniazdka. HT-A9 wyposażono w jedno wejście HDMI, złącze Ethernet oraz AUX. Ponieważ system opiera swoje działanie na technologii bezprzewodowej (oczywiście poza zasilaniem), kluczowa jest w jego przypadku synchronizacja każdego z jego elementów. Producent wycenił ten produkt na 1800 dolarów.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *