Trwało to długo, w szczególności dla właścicieli kamer Somfy, ale oczekiwanie można zakończyć. Druga z trzech kamer zyskała bowiem wsparcie dla HomeKit.

Wspominaną kamerą, która zyskała HomeKit jest kamera na zewnątrz, czyli Somfy Outdoor Security Camera. Aktualizacja już schodzi, więc jeśli macie tą kamerę i kliknięcie jej aktualizację to po chwili powinna już być w Waszym ekosystemie HomeKit. Po aktualizacji wygeneruje się kod, który będzie mogli dodać w aplikacji Dom.

Wcześniejszą kamerą, które posiadała już wsparcie jest kamera wewnętrzna Somfy. Ona jednak posiada wsparcie już od kilku lat.

Sama kamera jest wyposażona w pełny streaming wideo HD 1080p, pole widzenia 130º, syrenę 110dB, dwukierunkowy dźwięk oraz czujnik ruchu. Posiada również wodoodporną ochronę przed elementami zewnętrznymi. Oprócz aktualizacji obsługi HomeKit kamera obsługuje już  Amazon Alexa i Google Assistant, a także IFTTT.

Na rynku kamer wspierających HomeKit nagle zrobił się tłok. Mamy Netatmo, Somfy, Eve i Aqarę. Więc jeśli czekaliście na dobry moment, żeby wybrać swoją kamerę to wydaje się, że właśnie nadszedł.

Źródło i zdjęcia: HomeKit News


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *