Smartwatche ciągle sie rozwijają. Dopiero co pisaliśmy Wam o planach Apple związanym z mierzeniem tlenu we krwi, a już mamy dla Was coś nowego. MAD Gaze Watch to smartwatch, którym będzie można sterować m.in. gestami.

Model MAD Gaze Watch został zaprezentowany na tegorocznych targach CES, a teraz zbiera fundusze na platformie crowdfundingowej Indiegogo. Jest spora szansa, że mu się uda i jeszcze w tym roku zobaczymy rewolucyjny zegarek. A na czym jego rewolucyjność polega?

Gesty, gesty, gesty

Poza zwykłym sterowaniem dotykowym zegarek ma wychwytywać gest. Będziemy mogli zaprogramować 33 gesty, które będą składać się z ruchów ręki, palców, stuknieć i przesunięć. W ten sposób nie będziemy musieli za każdym razem patrzeć na tarczę zegarka. Kiedy dostaniemy pytanie w sms, krótkim gestem będziemy mogli np. odpowiedzieć „Tak” lub „Nie”.

Takie podejście bardzo mnie interesuje, ale to nie koniec. W przyszłości zegarek ma współpracować ze sprzętem AR/VR. Gesty przy zegarku będą nam pomagać w wirtualnej rzeczywistości. Odpowiadać za to będzie 9-osiowy sensor z odpowiednią czułością na wibracje. To jego zadaniem jest sprawienie, że zegarek będzie naprawdę czuły.

SmartWatch

Poza powyższą funkcją MAD Gaze Watch będzie posiadać wszystko to co zegarek posiadać powinien. Znajdziemy w nim GPS z krokomierzem. Licznik spalonych kalorii, czytnik tętna oraz ponad 10 dyscyplin sportowych do treningów

SmartWatch posiada funkcję walkie-talkie, slot na kartę nano SIM z 5G, baterię o pojemności 620 mAh (do 2 dni pracy) i ekran 1.39 cala. Poza tym posiada 1 GB RAM i 16 GB pamięci na dane. Jeśli chodzi o odporność na wodę to jest to certyfikat IP67. Trzeba zatem przyznać, że zegarek nie ma się czego wstydzić.

W trakcie zbiórki zegarek posiada bardzo atrakcyjną cenę bo zaledwie 139 USD. Po premierze będzie kosztować 289 USD. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze egzemplarze pojadą do właścicieli w czerwcu 2020 roku.

Źródło i zdjęcia: Tabliczni.pl

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *