Xiaomi powoli wraca do swojego trybu wypuszczania sprzętów. Dzisiaj mamy dla was kolejny smart sprzęt od chińskiego producenta, czyli elektroniczną linijkę. Dla osób, które potrzebują takiego sprzętu profesjonalnie raczej to się nie przyda, ale w domu na co dzień już zdecydowanie bardziej.

Linijka pojawiła się na dobrze znanej platformie Xiaomi Youpin, jest niewielka i może pokazywać użytkownikowi szczegółowe wyniki. Jest w stanie mierzyć proste linie, krzywizny, kształty cylindryczne oraz kompletnie nierówne obiekty. Posiada aż 10 różnych trybów, które mogą wykonywać pomiary łuków lub średnicy.

Linijka Xiaomi

Elektryczna linijka Xiaomi wspiera praktyczne mierzenie w przedziale 0 – 9,99 metra dla pojedynczego pomiaru. Może wykonać takich pomiarów 10 dając nam maksymalną wielkość 99,99 metra. Linijka pamięta dziesięć ostatnich pomiarów, więc możemy do nich wrócić w późniejszym czasie.

Poza zwykłym funkcjami linijka mierzy jeszcze poziom decybeli i natężenia światła. Jest też w stanie w czasie rzeczywistym zmieniać miary, jeśli stwierdzimy, że chcemy coś zobaczyć w stopach. Posiada ekran LCD o przekątnej 1,9 cala i waży zaledwie 30 gram.

Linijka jest zbudowana z wzmocnionych materiałów i ma być wytrzymałym gadżetem. Umieszczono w niej również energooszczędny procesor, który ma pomóc w długim działaniu na baterii. Posiada baterię 200mAh, która wystarcza na 3 000 metrów pomiarów. 5 minut ładowania linijki ma wystarczyć na 2 godziny działania.

Jej cena wynosi aktualnie 14,2 USD, więc stosunek ceny do ilości funkcjonalności jest naprawdę interesujący.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *