Smart Hotel to coś co dopiero zaczyna się pojawiać, ale budzi bardzo dużo zainteresowanie. Alibaba, właściciel AliExpress, również jest właścicielem hotelu i pokazał jak można zbudować w pełni zrobotyzowany Smart Hotel. Jak się mieszka w takim miejscu?

We FlyZoo Hotel większość personelu została zastąpiona przez roboty. Na 290 pokoi pracuje tylko 100 osób, a cała reszta ekipy jest zaprogramowana. Smart Hotel znajduje się w Hanghzou w Chinach i jego cena to ok. 700 PLN za noc. Całkiem sporo, ale w zamian goście hotelowi będą mieli wyjątkowe doznania.

FlyZoo Hotel

Sam proces rejestracji jest bardzo innowacyjny. Wszystkiego możemy dokonać za pomocą telefonu od wybrania pokoju, piętra, a nawet kierunku w którym mają być zwrócone okna. Alternatywną opcją jest zameldowanie się przy pomocy paszportu w specjalnych maszynach.

FlyZoo Hotel

Goście mogą się wtedy dodatkowo zgodzić na skanowanie twarzy. Dzięki temu mogą korzystać z wykrywania twarzy przy używania wind, czy wchodzeniu do pokoju. Hotel obiecuje, że twarz gości znajduje się w systemie tylko i wyłącznie na czas pobytu. Pamiętajmy jednak, że to Chiny, czyli kraj, gdzie trzeba przeskanować swoją twarz, żeby dostać papier w toalecie.

Smart Hotel

W każdym z pokoi hotelowych znajdziecie głośnik z wbudowanym asystentem Genie od Alibaby. Pozwoli on Wam na zamówienie ręcznika do pokoju, przygaszenie światła, włączenie telewizora i wiele więcej. Jak pierwszy raz w hotelu Jaz w Amsterdamie spotkałem zwykły głośnik bluetooth w pokoju hotelowym zrobiło to na mnie wrażenie. FlyZoo Hotel idzie tutaj kilka kroków naprzód.

Smart Hotel FlyZoo jest pełen robotów. Sprzątają pokoje, podają drinki w barze, obsługują gości w restauracji. Jest to sztandarowy projekt w którym testowane są nowe technologie. Podczas testów wyjdzie pewnie, że pewne rozwiązania są bez sensu, ale to nie zmienia faktu, że wyznacza to pewien trend. Pokazuje w którą stronę będzie się rozwijać branża hotelarska.

FlyZoo Hotel

SmartMe również zajmuje się zmianą zwykłych hoteli i pensjonatów w Smart Hotele i Smart Pensjonaty. Jeśli jesteś właścicielem i zostałeś zainteresowany w jaki sposób możesz wyróżnić swój obiekt napisz do nas na [email protected]

Źródło i zdjęcia: BusinessInsider

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *