Rozwój Ikea w stronę inteligentnego domu jest czymś na co czekam z niecierpliwością. Jako gigant w produkcji i sprzedaży mebli oraz akcesoriów posiadają gigantyczne zaplecze, żeby wypromować produkty smart. W ostatnich miesiącach coraz silniej widać, ze Ikea zaczyna przykładać większą wagę do smart domu. Czas zatem na kolejny produkt – smart przycisk.

Smart przycisk ma aktywować różne sceny na wielu urządzeniach IKEA Tradfri jednocześnie. Oznacza to, że wychodząc z domu jednym przyciśnięcie będziemy mogli naraz spuścić żaluzje, wyłączyć światło i wyciszyć głośnik.

Pojedyncze naciśnięcie przycisku będzie wymagało zbudowania odpowiedniej sceny w IKEA Home i odpowiedniej bramki IKEA Tradfri. Będzie działać przez około dwa lata i będzie kompatybilny z Siri, Asystentem Google i Alexą.

Przycisk będzie można na przykład położyć koło łóżka i uruchamiać, kiedy będziemy szli spać. Nie zawsze idziemy spać o tej samej porze i możliwe, że nie chcemy mieć głośnika w sypialni. Wtedy przycisk będzie idealny.

Źródło i zdjęcia: The Verge

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *