Coraz bliżej jestem stwierdzenia, że nie ma producenta, który jest liderem w nowych technologiach w motoryzacji. Kiedyś powiedziałbym, że jest to Tesla, ale dzisiaj jasno widać, że pozostali nie chcą zostawać w tyle. Jednym z takich producentów jest SEAT, który w Barcelonie testuje nową technologię związaną z sygnalizacją świetlną.

SmartMe Travels to projekt dzięki któremu poznajemy rozwiązania technologiczne z różnych zakątków świata. Ostatnią wyprawą był Wietnam, gdzie nie ma korków. Ho Chi Minh, Hanoi, Ha Long, Soc Trăng. Każde z tych miast to wielkie metropolie i w żadnym z nich nie spotkaliśmy się z korkiem. Podobnie w Estonii i Tallinie. Jest to związane z tym, że te auta po prostu cały czas jadą. Sposoby dojścia są różne, ale efekt ten sam.

Seat

Nowa technologia, którą testuje Seat jest związana z sygnalizacją świetlną. Chodzi o komunikację pomiędzy systemem świetlnym, a samochodem. Kierowca będzie dostawać informację, czy jadąc z daną prędkością trafi na zielone, czy czerwone światło.

Wiedząc, że będzie czerwone może zacząć hamować wcześniej. Tym samym oszczędzi paliwo, będzie bardziej ekologicznie, albo nawet przejedzie płynnie przez skrzyżowanie z kolejną zmianą.

Seat

Trzeba jednak pamiętać, że taką informację dostaniemy wyłącznie jadąc zgodnie z przepisami. Jeśli będziemy jechać szybciej to system nie będzie nas informować. Ma być to nagroda za przepisowe zachowanie na drodze.

Testy trwają w Barcelonie, ale myślę, że w przyszłości spotkamy je w większej ilości miast. Liczba samochódów cały czas rośnie i problem ten sam się nie rozwiąże.

Źródło: Seat

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *