Pamiętam jak moi znajomi śmiali się ze mnie, że nawet aplikacja przypomina mi o tym, aby oddychać (Breathe na Apple Watch ;)). Widzę jednak, że Google również kroczy tą drogą i wypuszcza aplikację przypominającą o myciu rąk.

Nasze nawyki się zmienią, to jest pewne. Jednym z efektów koronawirusa jest to, że bardzo często teraz myjemy ręce. Znacznie częściej niż wcześniej. A Samsung chce dołożyć do tego swoją cegiełkę za pomocą nowej aplikacji i powiem szczerze, że ten pomysł mi się podoba!

Nowa aplikacja jest dedykowana dla zegarków Galaxy Watch. Będzie nam przypominać co dwie godziny (możemy to zmienić), aby umyć swoje ręce. Gdy zaczniemy je myć, wtedy uruchomi stoper, który będzie nam mierzył czas. 5 sekund na mydlenie i 20 sekund na dokładne szorowanie.

Jako, że zegarki są wodoodporne to nie będziemy musieli ich ściągać. Poza tym aplikacja będzie zbierała informacje o naszym postępie. Będziemy mogli sprawdzić jak w ciągu ostatniego tygodnia szło nam mycie rąk. Jak często je myliśmy, jak długo itd.

Pomysł jest bardzo dobry i powinien zostać z nami na dłużej. Częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób, nie tylko koronawirusa. Dobrze zatem, że Samsung podszedł do tematu z przemyśleniem. Zamiast szybko wypuszczać niedopracowaną aplikację stworzyli taką, którą sam chętnie przetestuję.

Źródło i zdjęcia: Engadget

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *