Targi elektroniki są miejscem na którym wielkie oraz mniejsze firmy dzielą się ze światem swoimi innowacyjnymi produktami. Nie inaczej jest z Samsungiem. Jednak, jako, że wszystkie imprezy zostało odwołane pozostaje internet. Samsung również za pomocą tego medium pokazuje co wymyślił.

C-lab to eksperymentalne laboratorium Samsunga, które wymyśle innowacyjne produkty. Część z nich jest później udoskonalana i trafia do szerokiego odbiorcy. Jednym z najnowszych jest SunnyFive, który jest sztucznym oknem ze sztucznym słońcem… Jakkolwiek to brzmi.

Smart okno ze sztucznym słońcem

W mojej łazience nie ma okna. Przyzwyczaiłem się do tego i tyle, nie sądziłem, żeby dało się coś z tym zrobić. Okazuje się jednak, że jest inaczej, bo Samsung wpadł na iście szatański pomysł. Jego Smart okno emituje sztuczne światło, ale bardzo zbliżone do naturalnego. Dzięki temu możemy sobie “wstawić” okno praktycznie gdziekolwiek.

Smart okno nie będzie kompletnie oderwane od rzeczywistości. Będzie w stanie imitować zarówno wschodzi jak i zachody słońca i wpasować się w nasz cykl dobowy. Dzięki temu będziemy mogli sztucznie dodać sobie okna do swojego domu.

Lampa z witaminą D

Cała powierzchnia okna świeci prawie, że naturalnym światłem. Dzięki temu ma wyzwalać w naszym ciele produkcję witaminy D! Według badań 6 minut przebywania w świetle SunnyFive ma być równoważne godzinie stania w normalnym słońcu. Jak dla mnie już trochę abstrakcja, ale może mówią prawdę.

Okno jest oczywiście jak najbardziej Smart. Mamy dla niego aplikację oraz możliwość wpięcia Smart Things. Dzięki temu możemy tworzyć sceny oraz automatyzacje wykorzystując pozostałe elementy naszego smart domu. Możemy np. uruchomić lampę wraz z czujnikiem ruchu, aby powitał nas miły blask słoneczny.

Źródło i zdjęcia: tabliczni.pl


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *