W zeszłą sobotę znajomy zapytał się mnie, czy jest już robot, który zrobi mu śniadanie. Powiedziałem, że jeszcze nie. A więc, Michał ten news jest dla Ciebie! Ten robot przyrządzi dla Ciebie śniadanie!

Pełna nazwa robota to Samsung Bot Chef, ale znajomi mówią do niego “Cobot”. Cobot to robot, który ma nam pomagać przy przygotowywaniu posiłków. Nie jest stworzony do tego, żeby je samodzielnie wykonywać, chociaż to w sumie też potrafi. Jego głównym zadaniem ma być pomoc nam w trakcie gotowania, taki mały zespół. Robot może ściągnąć przepisy i pokazać je na ekranie przed wami, w ten sposób razem będziecie przygotowywać posiłek. Robot jest obsługiwany za pomocą komand głosowych.

Samsung Chef Robot

To naprawdę intrygujące patrzeć na robota, który otwiera butelkę z oliwą, szuka składników w szafce, czy kroi warzywa. A jeśli chodzi o to ostatnie to Samsung dobrze się zabezpieczył. Jeśli robot będzie coś kroił, a my mu wsadzimy rękę to zaraz przestanie. Ma to zapobiec ewentualnym wypadkom przy gotowaniu.

Samsung Chef Robot

Co jest w ogóle genialne to zdolności uczenia się robota! Może on ściągnąć z internetu nową umiejętność, np. obsługę ekspresu do kawy i zaparzyć nam ulubione espresso! Oczywiście do tanga potrzeba dwojga, żeby taka opcja się pojawiła Samsung musi współpracować z innym producentem, ale wciąż wow!

Samsung Chef Robot

Nie znamy jeszcze ani daty premiery ani ceny robota. Samsung nie chce jednak, aby był to sprzęt dla elit. Ma on kosztować mniej więcej tyle ile zwykła lodówka.

Jak dla mnie jeden z ciekawszych projektów na CES 2020.

Samsung Chef Robot

Samsung Chef Robot

Samsung Chef Robot

Samsung Chef Robot

Samsung Chef Robot

Samsung Chef Robot

Źródło, zdjęcia i film: Engadget

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *