W dzisiejszych czasach spędzamy dużo czasu przed telewizorem. A jako, że siłownie są nadal zamknięte, to często właśnie na telewizorze leci YouTube lub inna aplikacja do której ćwiczymy. Samsung jest tego świadomy i wkrótce w jego telewizorach zagości bardzo przydatna funkcja.

Sama platforma Samsung Health jest już z nami od kilku lat. Agreguje wszelkiego rodzaju informacje o naszej aktywności fizycznej, abyśmy mogli je wygodnie sprawdzać. Samsung jednak planuje ją mocniej rozwinąć. Już wkrótce Samsung Health trafi na telewizory, a razem z nim pojawią się tam nowe plany treningowe razem z trenerami. Samsung planuje zatem wydać prawdziwą aplikację dla Fitnessu.

Koreański producent nie planuje tego zrobić samodzielnie. Do współpracy zaprosił wiele firm m.in. Calm, Fitplan, barre3, Jillian Michaels Fitness, , Echelon oraz obé fitness. Na ekranie zobaczymy 250 filmów do różnego rodzaju ćwiczeń. Mają one być zintegrowane z wynikami czujników i bardziej motywować nas w trakcie ćwiczeń.

Smart ćwiczenia, które wiedzą co robisz

Największą zaletą dla mnie jest pełna integracja tego co dzieje się na ekranie z tym co dzieje się przed nim, czyli integracja ze smartwatchem lub smartbandem. Samsung będzie pokazywał na ekranie odczyty z zegarka i dopasowywał je do wideo. Jest to jednak dopiero początek.

Z czasem Samsung doda możliwość robienia personalnych planów treningowych, wyzwań oraz personalizacji. Ćwiczenia będą spasowane idealnie pod nas, a dzięki wielu czujnikom, które będą w urządzeniach, które nosimy będziemy dokładnie znać postęp w ćwiczeniach.

Na ten moment Samsung Health ma się pojawić tylko na telewizorach z 2020 roku. Mam jednak nadzieję, że z czasem pojawi się też wsparcie dla starszych modeli.

Źródło i zdjęcia: Samsung Newsroom

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *