Obecnie Wirtualna Rzeczywistość jest osiągana wyłącznie przez gogle. Na szczęście, technologie tego typu nadal są rozwijane i wielu producentów chce wprowadzić lepsze, bardziej intuicyjne kontrolery ruchu.

Glove 1

Rękawice to jeden z elementów, które mogą nam pomóc jeszcze lepiej wczuć się w VR.

W 2016 roku mogliśmy zobaczyć Teslasuit, który pozwalał na odbieranie bodźców na praktycznie całym ciele. Teraz, producent dokłada mu rękawice, których premiera odbędzie się na targach CES 2020 w Las Vegas.

Te produkty nie powstają tylko po to, żebyśmy mieli lepsze doznania podczas gry z użyciem VR. Są używane powszechnie do różnego rodzaju szkoleń, treningów, kreowania niebezpiecznego środowiska dla służb czy też i pokazów.

Teslasuit Glove mają polepszyć nasze odbieranie dotyku, co może przydać się np. do rehabilitacji czy szkoleń dla lekarzy. Dla potencjalnego gracza oznacza to dodatkową haptykę, czyli lepsze, bardziej realistyczne czucie. Co prawda gadżet jest dość duży, ale przy okazji ma całkiem niezły design.

Glove 2

Plusem jest to, że Glove można używać niezależnie od tego, czy posiadamy cały Telasuit, czy też nie. Wiadomo, trzeba mieć odpowiednie oprogramowanie, ale tym już zajmie się producent. Dodatkowo firma oferuje nam swoją bibliotekę i Development Kit.

Cały strój ma ponoć zbierać dane z ruchu też bez użycia gogli i można go zastosować w uniwersalny sposób – i do nauki i do zabawy. Niestety, Teslasuit trafi jak na razie tylko do odbiorców biznesowych.

Na szczęście, rękawice to element stricte pod VR, więc możemy spodziewać się, że zostanie udostępniony dla większego grona użytkowników.

Teslasuit Glove mają zadebiutować na rynku w połowie 2020 roku. Model prototypowy można będzie zobaczyć już w styczniu. Producent nie podaje jeszcze oficjalnej ceny.

Źródło i zdjęcia: tabliczni.pl

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *