Chiński producent pochłania kolejne rynki i staje się ich liderem. Stara strategia dalej się sprawdza. Sprzedawaj dobrej jakości produkty taniej niż konkurencja. Dzisiaj patrzymy się na rynek urządzeń ubieranych (wearables), gdzie Xiaomi znów święci triumfy.

Przez ostatnie 10 lat mogliśmy patrzeć jak smartfony stawały się nieodłącznym elementem naszego życia. Teraz podobny los czeka różnego rodzaju urządzenia ubierane – opaski, smart zegarki i inne produkty technologii, które zakładamy na siebie każdego dnia. Na tym rynku Xiaomi zaliczyło kolejne wzrosty, aby osiągnąć udział na poziomie 27% w trzecim kwartale 2019 roku.

Rynek urządzeń ubieranych

Wzrost w stosunku do poprzedniego roku to aż 74%. Wszystko za sprawą kolejnej generacji smart opaski – Mi Band 4 (Recenzja). To właśnie urządzenia Mi Band tak mocno napędzają sprzedaż Xiaomi i windują go na pierwsze pozycje. Wzrosty sprzedaży możemy zobaczyć praktycznie na każdym rynku.

Rynek urządzeń ubieranych

Drugi w kolejce jest Apple z udziałem w rynku w wysokości 15%. Jego główną sprzedaż napędza teraz Apple Watch Series 5, który odpowiada za 60% wszystkich urządzeń. Apple opuściło też cenę pozostałych urządzeń, w tym Apple Watch Series 3. Nie zapominajmy też, że Apple posiada na tych urządzeniach znacznie wyższą marżę niż Xiaomi.

Podium zamyka Huawei, który posiada 13% udziałów w rynku. Jego wzrost jest najbardziej spektakularny bo wynosi aż 243% w stosunku do poprzedniego roku. Huawei też sam produkuje swoje produkty, w przeciwieństwie do Xiaomi i Apple.

Na czwartym miejscu mamy Fitbit, który za chwile stanie się częścią Google. Posiada on 8% rynku i nie zaliczył ani wybitnych wzrostów ani spadków. Całe zestawienie zamyka Samsung, który utrzymał 6% w rynku.

Rynek urządzeń ubieranych

Pozostałe 31% należy do dużej ilości małych firm, najczęściej z Chin. A czy wy posiadacie urządzenia ubierane? Ja nie wyobrażam sobie bez nich życia.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *