Jesteśmy przyzwyczajeni do akcji serwisowych samochodów albo MacBook’ów, ale o akcji serwisowej hulajnóg elektrycznych słyszę po raz pierwszy. Xiaomi wychodzi jednak naprzeciw i chce walczyć z jednym z problemów Hulajnogi, czyli pękającym zaczepem.

Pękający zaczep w hulajnogach Xiaomi M365 to znany problem. Problematyczny element pojawiał się w hulajnogach wyprodukowanych w okresie Siepień 2017 do Października 2018. Cały problem pojawiał się przez luzy, które możemy poczuć w kierownicy Xiaomi M365. Użytkownicy hulajnóg, żeby je wyeliminować stosowali tam specjalne podkładki. Podkładki jednak powodowały naprężenia, a zaczepy pękały. Pękniecie zaczepu w trakcie jazdy mogło być naprawdę niebezpieczne.

Xiaomi z czasem zaczęło stosować metalowe zaczepy, ale duża ilość hulajnóg została na rynku i dalej mogła mieć problemy. W związku z tym Xiaomi postanowiło uruchomić akcję serwisową oraz akcję uświadamiającą. Problem bowiem wiązał się z niestandardowym użytkowaniem hulajnogi, którego producent nie przewidział.

Na hulajnodze nie powinna jechać więcej niż jedna osoba o wadze do 100 kg. Hulajnoga nie powinna być poddawana zbyt dużym drganiom i nie powinna być wykorzystywana do jazdy ekstremalnej. Nie powinniśmy też wieszać na kierownicy żadnych siatek, bo mogę one m.in. złamać zaczep

Poniżej możecie zobaczyć film, który przygotował chiński producent i który mówi o dobrych zasadach użytkowania ich Hulajnogi.

Akcja Serwisowa

Akcja serwisowa dotyczy Hulajnog wyprodukowanych w okresie Sierpień 2017 – Październik 2018. Jeśli wasza hulajnoga zawiera się w tym okresie, wtedy warto jest z niej skorzystać. Wystarczy, że skopiujecie kod seryjny z opakowania hulajnogi lub z samej hulajnogi i wpiszecie go na stronie producenta. Akcja serwisowa obejmuje wymianę zaczepu wykonanego z aluminium na zaczep stalowy. Dodatkowo, Xiaomi oferuje bezpłatny przegląd hulajnogi pod kątem świateł, przepustnicy, panelu na kierownicy, przycisków, hamulców, portu ładowania i modułu Bluetooth. Warto zatem z niej skorzystać nawet jeśli wasz zaczep nie ma żadnych problemów.

Źródło i zdjęcia: Xiaomi

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *