Kolejne routery dostają wsparcie dla HomeKit. Tym razem są to Eero oraz Eero Pro od Amazonu. Od dziś można już ściągnąć aktualizację dzięki której nasz dom będzie znacznie bezpieczniejszy.

Żeby ściągnąć aktualizację trzeba wejść do aplikacji Eero i kliknąć “Discover”, które znajduje się na dole aplikacji. Później aplikacja poprowadzi nas przez proces aktualizacji naszego routera. Na samym końcu router zostanie dodany do aplikacji Dom.

Co nam daje wsparcie HomeKit? Znacznie zwiększa bezpieczeństwo naszego smart domu. Dzięki niemu będziemy mogli kontrolować z jakimi serwisami i urządzeniami komunikują się nasze smart sprzęty. Zarówno wewnętrz naszej sieci wifi jak i w internecie.

Dla części sprzętów może się zdarzyć, że będziecie musieli je dodać jeszcze raz do HomeKit. Nie jest to jednak zasadą, więc będziecie musieli to już sprawdzić jak to wygląda w Waszym domu.

Routery HomeKit dają nam trzy opcje bezpieczeństwa:

  • Ogranicz do domu: najbezpieczniejszy. Twoje akcesorium może współpracować tylko z HomeKit za pośrednictwem urządzeń Apple. Akcesorium nie łączy się z Internetem ani innymi urządzeniami lokalnymi, dlatego wszelkie usługi innych firm, takie jak aktualizacje oprogramowania układowego, mogą zostać zablokowane.
  • Automatycznie: domyślne zabezpieczenia. Twoje akcesorium może komunikować się z HomeKit i połączeniami zalecanymi przez jego producenta.
  • Bez ograniczeń: najmniej bezpieczne. To ustawienie omija bezpieczny router i umożliwia akcesorium interakcję z dowolnym urządzeniem w sieci lub usługą internetową.

Źródło i zdjęcia: 9to5Mac

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Routery Eero zyskują wsparcie dla HomeKit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *