Roborock wypuszcza nowego robota, który wprowadza szereg nowości. Ale jak to oczywiście bywa z produktami powiązanymi z marką Xiaomi, w dalszym ciągu za ich nazewnictwo odpowiada szalony naukowiec, który pragnie tylko chaosu. Zacznijmy zatem od wyjaśnienia, czym jest Roborock S6 MaxV.

Roborock S6 MaxV to międzynarodowa wersja Roborock T7 Pro. T7 Pro to mocniejsza wersja odkurzacza Roborock T7, która jeszcze nie ujrzała światła dziennego. Dowiedzieliśmy się o niej wyłącznie z przecieków. Dlaczego zatem Roborock zdecydował się wypuścić na rynek wersję międzynarodową robota, który nie miał oficjalnej premiery? I dlaczego nazwał go tak, żeby kojarzył się z poprzednią serią? To pytanie pozostaje otwarte, ale…

Roborock S6 MaxV wyznacza nowe trendy

Nowy odkurzacz Roborock wyróżnia się sześcioma cechami. Są to:

  1. Inteligentne omijanie przeszkód.
  2. Zaawansowane rozpoznawanie przeszkód.
  3. Przetwarzanie danych na bazie procesora Qualcomm.
  4. Moc odkurzania większa o 25%.
  5. Inteligentne mopowanie.
  6. Bezpieczeństwo danych.

Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV zyskuje dwie nowe kamery, dzięki którym może pokazać znacznie bardziej zaawansowane funkcjonalności. Sztuczna inteligencja została usprawniona tak, aby szybko rozpoznawał i omijał przeszkody. Moc ssania została zwiększona o 25%, a elektroniczny zbiornik na wodę ma sprawić, że mopowanie radykalnie się zmieni. Brzmi ciekawie.

Podwójna kamera w Roborock S6 MaxV

Pierwszą nowością jest podwójna kamera w miejscu, gdzie w T7 znajduje się zbiornik na wodę. Dzięki niej robot będzie w stanie nie tylko rozpoznawać przeszkody na drodze, ale również określać odległość, jaka go od nich dzieli, i ich wielkość. Dzięki temu  będzie w stanie obliczać trasę ich ominięcia bez wpływu na odkurzanie. W połączeniu z radarem LiDAR ma to zapewnić kompletnie nową jakość odkurzania zarówno w dzień, jak i w nocy, bo kamery działają również na podczerwień.

Roborock S6 MaxV

Sztuczna inteligencja poziom „WOW”

Roborock S6 MaxV został wyposażony w znacznie bardziej zaawansowaną sztuczną inteligencję. Dzięki tysiącom godzin spędzonym na uczeniu maszynowym, potrafi teraz rozpoznawać obiekty, które stoją mu na drodze. Wie, czy ma do czynienia ze skarpetką, przedłużaczem czy piłką.

Roborock S6 MaxV

Wszystko napędza Qualcomm APQ8053, a Roborock wykorzystuje do swojego AI sieci neuronowe i Tensorflow. Sztuczna inteligencja w S6 MaxV ma być o 50% lepsza niż w Roborock S6. A to nadal nie wszystko! To, co robot wykryje na swojej mapie, pokaże później w aplikacji! Pojawi się tam ikona piłki lub buta z informacją, że robot musiał zmienić swoją trasę.

Roborock S6 MaxV

Bezpieczeństwo

Roborock wziął sobie do serca to, co wszyscy myśleli o wykorzystywaniu danych przez firmy mające serwer w Chinach. Na pytania związane z bezpieczeństwem odpowiada trzema prostymi równoważnikami zdań:

  1. Nic nie jest kopiowane.
  2. Nic nie jest przetrzymywane.
  3. Nic nie jest przesyłane do chmury.

Każdy obraz przesłany przez kamery służy do wykorzystaniu go na cele sztucznej inteligencji. Po tym wykorzystaniu jest natychmiastowo usuwany. Nie zdążymy nawet mrugnąć okiem.

Moc odkurzania to potęga

Roborock S6 MaxV posiada o 25% wyższą moc ssania niż Roborock S6. Wszystko dzięki nowemu wentylatorowi – Hyperforce stormer o mocy 2500 Pa. Odkurzacz będzie w stanie pracować bez przerwy przez 180 minut, w trakcie których jest w stanie odkurzyć 240 m kw. pomieszczeń. Jego bateria ma 5200 mAh.

Roborock S6 MaxV

PRAWDZIWE MULTIMAPY!

Roborock S6 MaxV będzie posiadać prawdziwe multimapy, czyli mapy przeznaczone do każdego z pięter. Każde z nich będzie miało swoje strefy no-go zones, niewidzialne ściany i strefy, w których robot   nie może mopować.

Dodatkowo robot sam będzie je rozpoznawał! Nie będziemy musieli nic klikać w aplikacji. Po prostu przenosimy go na inne piętro, a on sam się w tym zorientuje.

Prawdziwe mopowanie

Nareszcie ktoś w Roborock poważnie podszedł do tematu mopowania. Teraz Roborock S6MaxV będzie w stanie umyć 200 m kw. na jednym zbiorniku. Zbiornik będzie miał wielkość 297 ml. Poza tym została wprowadzona pełna inteligencja do schematów mopowania. Możemy ustawić per pokój siłę mopowania lub włączyć strefy bez mopowania (np. te, w których znajdują się dywany).

Na sam koniec – cena Roborock S6 MaxV

To nie jest tani robot. Jeśli szukacie taniego sprzętu, to możecie sprawdzić, jaką niespodziankę zrobiło Xiaomi. Roborock pokazuje szczyt swojej technologii. Wszystko, co zostało wypracowane przez lata. Więc tanio nie będzie…

Oficjalnej ceny nie ma, co nie oznacza, że czegoś tam nie słyszeliśmy 😉 Aktualnie chodzą plotki o dwóch cenach – 680 USD i 750 USD. Co daje kwotę od 2 840 zł do 3 132 zł. A dodajmy do tego ewentualne podatki, marżę…

Jeśli jednak będziemy szukać naprawdę topowego robota odkurzającego Roborock – oto on.

Źródło i zdjęcia: Roborock

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *