Qualcomm w zeszłym roku zaprezentował swoją platformę do wirtualnej rzeczywistości – XR2. Możliwości ich chipów były wręcz imponujące. Teraz Qualcomm pokazuje zestaw gogli, które będą mieściły w sobie XR2.

Przypomnijmy jakie możliwości posiada XR2. Wsparcie dla 5G, 8K w trybie 360 stopni oraz podwójna wydajność CPU i GPU w stosunku do poprzednika. Qualcomm zostawia konkurencję daleko w tyle, a teraz pokazuje jak ich technologia będzie wyglądać w rzeczywistości.

Zestaw gogli został przygotowany wspólnie z firmą Goertek. Z zewnątrz wygląda zwyczajnie jednak wewnątrz posiada wszystko to o czym pisaliśmy powyżej. W stosunku do poprzednika mamy dodatkowo cztery razy większą przepustowość video, sześć razy większą rozdzielczość oraz jedenaście razy lepsze AI (chciałbym trochę zobaczyć w jaki sposób to zmierzyli).

Zestaw gogli będzie wspierał do 7 kamer oraz posiada nadajnik podczerwieni dla śledzenia ruchu rąk oraz głowy. Poza tym, ma wbudowaną technologię śledzenia elektromagnetycznego zapewniającą małe opóźnienia oraz możliwość śledzenia urządzeń peryferyjnych. Na sam koniec mamy jeszcze dźwięk 3D i możliwość wydawania komend głosowych.

Ten zestaw nie będzie jeszcze dostępny do sprzedaży. Jest on raczej przeznaczony dla firm i deweloperów, którzy bedą chcieli go wykorzystać w swoich projektach. My musimy jeszcze zaczekać, aż będzie ogólnie dostępny.

Źródło i zdjęcia: Engadget

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *