Jak podaje Bloomberg, członkowie zarządu firmy z Cupertino mieli niedawno okazję do zapoznania się z długo wyczekiwanym urządzeniem Apple AR/VR. Oznacza to, że projekt wkroczył właśnie w decydującą fazę rozwoju.

Zestaw do rzeczywistości mieszanej zaprezentowano kilka dni temu na zebraniu zarządu firmy, w którym wzięło udział ośmiu jego członków. Gadżet, na temat którego media spekulują już od kilku lat, może całkiem niedługo ujrzeć światło dzienne. Okazuje się też, że inżynierowie Apple przyśpieszyli też ostatnio prace nad specjalnym systemem operacyjnym. Otrzyma on najprawdopodobniej nazwę Reality OS lub rOS.

apple logo

fot. Unsplash / Laurenz Heymann

Zestaw może zadebiutować już wkrótce

Zgodnie z informacjami przekazanymi w przeszłości przez The Information, członkowie zarządu Apple mieli już okazję zapoznać się z kilkoma prototypami takiego urządzenia. Miało to ponoć miejsce w 2016 roku, a sam zestaw mógł przypominać zmodyfikowaną wersję produktu HTC Vive. Wykonano go po to, aby zapoznać włodarzy z koncepcją oraz pozyskać fundusze niezbędne do rozwoju projektu. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia Bloomberga, które wskazują na fakt, że Apple AR/VR zadebiutuje w tym lub w przyszłym roku, to na ubiegłotygodniowym spotkaniu pokazano najpewniej wersję, która jest bliska edycji finalnej.

apple ar vr

fot. AppleInsider

Co już wiemy o zestawie Apple AR/VR?

Zestaw Apple AR/VR będzie bez wątpienia produktem premium. Będzie się on zapewne charakteryzował stosunkowo niewielką masą oraz znacznie wyższą wygodą użytkowania w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Inżynierowie zdecydowali się ponoć na montaż dwóch ekranów OLED 4K, 15 różnych modułów kamer oraz wysoce wydajnego układu. Niewykluczone, że moc obliczeniową zapewni w tym przypadku czip zbliżony konstrukcyjnie do rewelacyjnego Apple M1. Cena nie będzie jednak należała do najniższych, gdyż według niektórych plotek wyniesie ona około 3000 dolarów.

Choć firma napotkała na swojej drodze wiele problemów opóźniających prace, to wydaje się, że projekt wkroczył wreszcie w ostateczną fazę swojego rozwoju. Choć jego debiut może nastąpić jeszcze w tym roku, to właściwa premiera konsumencka ma szansę się odbyć dopiero w 2023 roku.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty