Jak donosi koreański ETNews, włodarze firmy Apple w dalszym ciągu prowadzą negocjacje z potencjalnymi dostawcami kluczowych komponentów do produkcji elektrycznego pojazdu Apple Car.

Przedstawiciele giganta z Cupertino odwiedzili w grudniu ubiegłego roku Koreę Południową, by spotkać się z lokalnymi dostawcami części. Warto przypomnieć, że wstępna wizyta miała miejsce latem 2021 roku. Apple w dalszym ciągu poszukuje dostawców komponentów, którzy mają doświadczenie w masowej produkcji elementów wykorzystywanych do produkcji samochodów elektrycznych.

apple car vanarama

fot. Vanarama

Apple spogląda w kierunku południowokoreańskich dostawców

Zainteresowanie usługami firm koreańskich spowodowało ponoć spore poruszenie na lokalnym rynku. Co ciekawe, niektóre przedsiębiorstwa stworzyły nawet specjalne grupy zadaniowe, aby aktywnie i przede wszystkim rzeczowo odpowiadać na zapytania amerykańskiego producenta. Mówi się też o tym, że przedstawiciele Apple zaproponowali jednej z firm wykupienie udziałów, aby wesprzeć ją w podwojeniu zdolności produkcyjnych. Wszystko oczywiście po to, aby zaspokoić potrzeby producenta spod znaku nadgryzionego jabłka. Nie wiadomo natomiast, czy oferta została ostatecznie przyjęta.

Włodarze firmy Apple poświęcają ponadto sporo uwagi kwestiom związanym z akumulatorami, które są jednym z kluczowych elementów tego typu pojazdów elektrycznych. Inżynierowie mają ponoć pracować nad niestandardowymi rozwiązaniami, których na próżno szukać na ogólnodostępnym rynku

tim cook

fot. Apple

Projekt Apple Car nadal znajduje się we wczesnej fazie rozwoju

Dostawcy, z którymi trwają aktualnie rozmowy, nie otrzymali jeszcze żadnych dokładnych informacji na temat specyfikacji samochodu Apple Car. Negocjacje znajdują się jeszcze na zbyt wczesnym etapie, a przedstawiciele tych firm są świadomi konieczności zachowania poufności. Obawiają się, że ewentualne wycieki wrażliwych danych mogą wykluczyć ich z rywalizacji o możliwość dostarczania komponentów.

Po nawiązaniu bezpośredniego kontaktu z niektórymi podmiotami, Apple planuje kontynuować negocjacje za pośrednictwem spotkań online. Oczekuje się, że etap wyboru dostawców sfinalizuje się do końca 2022 roku. Oficjalna zapowiedź pojazdu Apple Car oraz start masowej produkcji może się odbyć w przeciągu najbliższych dwóch lub nawet trzech lat.

źródło: 9to5Mac.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *