Business Insider donosi, że Kevin Lynch już niedługo obejmie stery lidera projektu autonomicznego pojazdu Apple Car. Do tej pory znany był on przede wszystkim z nadzorowania prac nad rozwojem inteligentnego zegarka Apple Watch.

W tym momencie za projekt samochodu spod znaku nadgryzionego jabłka odpowiedzialny jest John Giannandrea. W firmie zajmuje się też między innymi sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym. Na stanowisku szefa projektu zastąpił Boba Mansfielda, który w roku 2020 podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Sporo mówi się też o tym, że ogromny wpływ na cały projekt mają właśnie problemy z przywództwem oraz liczne konflikty wewnętrzne. To nic dziwnego, gdyż całe przedsięwzięcie jest gigantyczne, a plany producenta bardzo ambitne.

Apple stawia na doświadczenie

kevin lynch apple

fot. Apple

Kevin Lynch w przeszłości pracował między innymi w firmie Adobe, gdzie był odpowiedzialny za tworzenie Creative Cloud. Ma bogate i wszechstronne doświadczenie. Co ciekawe, Lynch nie rezygnuje ze swojego udziału w rozwijaniu inteligentnego zegarka od Apple. W dalszym ciągu pozostanie wiceprezesem ds. technologii.

Gigant z Cupertino prowadzi w tym momencie negocjacje dotyczące dostaw komponentów do produkcji swojego autonomicznego pojazdu. Zawierane są również umowy odnoszące się do całego łańcucha dostaw, co sprawia, że od menadżerów wymaga się przede wszystkim praktycznej wiedzy oraz zdolności negocjacyjnych.

Projekt Apple Car w powijakach

Prace nad samochodem Apple Car w dalszym ciągu znajdują się na wczesnym etapie. Wiele źródeł podaje także, że premiery tego pojazdu możemy się spodziewać nie wcześniej niż w roku 2025. Pewne jest jednak to, że włodarze Apple podchodzą do tego projektu bardzo poważnie. Nie tylko zatrudniają specjalistów z branży, ale także starają się zapobiegać wewnętrznym konfliktom. Z całą pewnością nie pomagają one w pracach rozwojowych. Wszyscy zdają sobie również sprawę z tego, że konkurencja nie pozostaje bierna.

źródło: macrumors.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *