Najnowszy film opublikowany przez Marka Zuckerberga pokazuje, jak korzysta on z zupełnie nowego zestawu rzeczywistości mieszanej. Jego robocza nazwa to Project Cambria.

Pierwsze wzmianki na temat gadżetu nazwanego Project Cambria pojawiły się w 2021 roku. Spodziewamy się, że jego oficjalna premiera nastąpi już za kilka miesięcy. Ten wysokiej klasy zestaw rzeczywistości mieszanej będzie można wykorzystać między innymi w pracy.

Project Cambria zaprezentowany na filmie

Choć przedstawiciele firmy Meta nie ujawnili na temat sprzętu żadnych konkretów, to opublikowany właśnie materiał dość jasno pokazuje, czego możemy od niego oczekiwać. Dotychczasowe doniesienia wskazywały na to, że jakość generowanego przez urządzenie obrazu będzie na tyle dobra, aby użytkownik mógł bez przeszkód odczytywać tekst.

project cambria meta

fot. Meta

Na filmie możemy zobaczyć wygenerowaną cyfrowo instruktorkę fitness. Wydaje się, jakby przebywała dokładnie w tej samej rzeczywistości, w której znajduje się użytkownik. Meta chwali się, że Projekt Cambria wspiera rozwiązanie o nazwie The World Beyond, które bazuje na platformie Presence. Zaprojektowano ją po to, aby ułatwić programistom opracowywanie rozbudowanych doświadczeń rzeczywistości mieszanej.

Co zaoferuje nowy zestaw od firmy Meta?

Co ważne z perspektywy użytkownika, nowy zestaw firmy Meta będzie generował wyraźne, kolorowe obrazy w wysokiej rozdzielczości. Imponujące parametry urządzenia mają sprawić, że doświadczenia płynące z użytkowania będą realistyczne jak jeszcze nigdy dotąd.

Oczekujemy, że producent zdecyduje się na implementację zaawansowanych czujników, a sam sprzęt będzie się charakteryzował wysoką ergonomią użytkowania. Nie znamy też designu zestawu, gdyż zadbano o jego skuteczne rozmycie na opublikowanym filmie.

Zuckerberg musi być ostrożny

Ostatnie doniesienia pozwalają jednak sądzić, że włodarze Mety zaczynają rewidować swoje ambicje dotyczące realizowanych projektów. W ostatnim czasie podjęli decyzję o zamknięciu niektórych projektów w ramach Reality Labs, która w ubiegłym roku odnotowała wielomiliardowe straty. Mówi się też o tym, że w 2022 roku zmniejszy się liczba przyjęć nowych pracowników, aby obniżyć koszty w obliczu spodziewanego spowolnienia wzrostu przychodów.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty