Praktycznie codziennie słyszymy nowe historie pokazujące w jaki sposób jesteśmy w stanie walczyć z nowym koronawirusem, a także wspierać się nawzajem. Ta historia jest prosto ze Śląska, więc jest tym bardziej bliska naszemu sercu.

Programiści z fundacji Gruba.IT organizują konferencję dotyczącą Java Script, która, jak sami to reklamują, jest dla zaawansowanych użytkowników JS. Stanęli jednak przed wyzwaniem, które pojawiło się przed wszystkimi organizującymi duże konferencja.

Targi Mobile World Congress w Barcelonie – odwołane. Google I/O – odwołane. F8 Facebook’a – Odwołane. Trend jest dość jasny… Ale Śląscy Programiści postanowili obrać inną drogę i zdecydowali się przenieść konferencję do wirtuala!

I to nie wszystko, bo aż połową kwoty ze sprzedaży biletów podzielą się z organizacją WHO (Światową Organizacją Zdrowia)! W ten sposób chcą dołożyć swoją cegiełkę do walki z bezlitosnym wirusem. Środki mają być przekazane na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego oraz prac nad szczepionką.

7 maja ma odbyć się konferencja, a 8 maja warsztaty. Organizatorzy zapewniają, że prelegenci już pracują nad materiałami, które mają być dostosowane do nowej formy. Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w Konferencji to możecie kupić bilety na tej stronie: PickJs.

Zdjęcie od Zan na Unsplash

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *