Poznaliśmy właśnie datę premiery najnowszego flagowca od chińskiego producenta Huawei. Model P50 ujrzy światło dzienne jeszcze w lipcu. Co już wiemy na temat tego modelu?

Producent zaplanował na dzień 29 lipca specjalną konferencję, na której zadebiutuje kilka zupełnie nowych urządzeń. Wśród nich znajdzie się najprawdopodobniej długo wyczekiwany smartfon Huawei P50. Wydarzenie dotyczy premiery sprzętów na chińskim rynku i póki co nie wystosowano żadnych oficjalnych komunikatów odnoszących się do ich dostępności w Europie.

Znamy datę premiery Huawei P50

Producent zapewnia, że w przypadku modelu P50 skupił się przede wszystkim na usprawnieniu aparatu. Urządzenie ma ponoć wynieść fotografię mobilną na zupełnie inny poziom. Smartfon będzie się też cechował estetycznym designem, aby móc konkurować z najbardziej rozpoznawalnymi produktami dostępnymi na rynku.

huawei p50

fot. Huawei

Wiele wskazuje również na to, że Huawei P50 nie będzie jedynym smartfonem z tej serii. Spodziewamy się także debiutu modelu P50 Pro oraz P50 Pro Plus. Niewykluczone, że chiński producent zdecyduje się też na zaoferowanie wariantu Lite.

Specyfikacja techniczna nowego flagowca od Huawei

Nowe flagowce od firmy Huawei będą pracowały najprawdopodobniej pod kontrolą systemu operacyjnego HarmonyOS. Poza tym, o specyfikacji technicznej nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Spodziewać się możemy między innymi zastosowania obiektywów aparatu od firmy Sony. Jeżeli chodzi o chipset, to sporo mówi się o modelu Kirin 9000 (5G) lub o zmodyfikowanym Snapdragonie 888 (4G). Niewykluczone, że sprzęt będzie również wyposażony w technologię szybkiego, 66-watowego ładowania.

Trzeba przyznać, że krążące po sieci rendery robią wrażenie. Urządzenie prezentuje się świetnie, dlatego ma szansę konkurować z większością flagowców oferowanych przez konkurencję. Na ten moment nie znamy niestety szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej nowych smartfonów od firmy Huawei. W związku z tym, że premiera serii P50 zadebiutuje najpewniej 29 lipca, nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

źródło: techradar.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *