Firma z Cupertino potwierdziła właśnie datę wydarzenia WWDC 2021, na które z niecierpliwością oczekują programiści. Odbędzie się ono w poniedziałek, 7 czerwca i przyjmie formę online z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa. O jakich nowościach poinformują przedstawiciele firmy Apple?

WWDC to wydarzenie, które szczególnie interesuje deweloperów, gdyż skupia się głównie na nowościach dotyczących oprogramowania i rozwoju jego funkcjonalności. Przedstawiciele Apple w specjalnym komunikacie prasowym ujawnili, że na konferencji przedstawią dalekosiężne plany dotyczące przyszłości i rozwoju systemów takich jak iOS, iPad OS, macOS, watchOS oraz tvOS. Ewentualne premiery sprzętowe są możliwe, jednak bardzo mało prawdopodobne. Co ważne, światła dziennego z całą pewnością nie ujrzy najnowszy model iPhone’a.

WWDC 2021 – nowości w oprogramowaniu

apple wwdc 2021

fot. gizchina.com

Nowość, na którą z niecierpliwością oczekują fani urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka, jest na pewno iOS w wersji 15. Choć Apple nie zapowiedziało tej premiery w sposób jednoznaczny, to debiut tej właśnie edycji systemu jest niemal bezdyskusyjny. W trakcie konferencji zostaną najpewniej ogłoszone daty premiery wersji beta iOS 15 – zarówno wariantu deweloperskiego (nastąpi to zapewne po zakończeniu wydarzenia), jak i publicznego. Co poza tym? Spekuluje się też na temat potencjalnego debiutu macOS 12, iPadOS 15, a także watchOS 8. WWDC 2021 przyjmie charakter prezentacji i omówienia specyficznych cech wszystkich tych wersji oprogramowania. Omówione zostaną najbardziej spektakularne i znaczące zmiany oraz perspektywa ich dalszego rozwoju. Nie należy się jednak spodziewać implementacji bardzo rewolucyjnych rozwiązań – Apple skupi się raczej na udoskonaleniu tego, co już oferuje.

W dalszym ciągu pojawiają się doniesienia dotyczące jeszcze jednej konferencji, która rzekomo ma odbyć się w kwietniu. A to dlatego, że coraz częściej spekuluje się chociażby na temat nowych AirPodsów czy lokalizatorów AirTags. W kolejce czeka też owiane tajemnicą Apple VR. Kto wie, może właśnie w trakcie WWDC 2021 ujawnione zostaną interesujące szczegóły dotyczące tych produktów? O tym dowiemy się już niedługo.

źródło: techradar.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *